ABD’li Bir Profesör, Uyuşturucu Kullanımının ‘Temel Hak’ Olduğunu Savundu

Psikoloji Profesörü Carl Hart, uyuşturucu kullanıp kullanmamayı seçme yeteneğinin yetişkinler için temel bir hak olduğunu düşünüyor. Yeni kitabında uyuşturucu kullanımının tüm yönlerine değinen Hart, bunun göründüğü kadar kötü olmadığını savunuyor.

Columbia Üniversitesi'nde psikoloji profesörü olan Carl Hart, yakın zamanda yayınlanan "Yetişkinlerde Uyuşturucu Kullanımı" adlı kitabında eroin kullanımını alkol kullanımına benzeterek tartıştı. Profesör, sorumlu yetişkin bireylerin uyuşturucu kullanımını seçmesinin temel bir hak olduğunu savunuyor.

54 yaşındaki Dr. Carl Hart; 25 yılı aşkın süredir esrar, kokain ve eroin gibi uyuşturucular üzerinde çalışmış, uyuşturucu kullanıcıları üzerinde çalışmış ve uyuşturucuların zihinsel ve fiziksel sağlığa yönelik tehditleri hakkındaki soruları yanıtlamaya çalışmıştır.

'İlaç kullanımı yasallaştırılmalıdır'

Dr. Hart, yeni kitabında uyuşturucu kullanımını ayrıntılarıyla anlatıyor. İlk olarak 6 yıl önce bir arkadaşıyla eroini denediğini belirten Hart, bunu eğlence amaçlı yaptığını ve alkol kullanımında olduğu gibi bağımlılık yaşamadığını iddia ediyor. Az miktarda eroin kullandıktan sonra arka arkaya 10 gün sonra hala yoksunluk semptomlarından hoşlandığını ekliyor. Yakın zamanda Fox News ile röportaj yapan profesör, uyuşturucu kullanımını başkalarının haklarını ihlal etmediği sürece yasallaştırmayı savundu. İnsanlara devredilemez bazı haklar verildiğini söyleyen Hart, bunların arasında yaşam, özgürlük ve mutluluk arayışı olduğunun altını çizdi.

Bunlara da Göz Atın

NASA’nın Türkiye’deki Yer Altı Suları Haritası, Kuraklık Tehdidinin Ne Kadar Ciddi Olduğunu Bir Kez Daha Gösterdi

NASA tarafından yayınlanan bir harita, barajlar sadece yeraltı sularının Türkiye'deki kuraklık tehdidi olduğunu göstermedi. Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir