Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk defa Alzheimer için kan testi kullanıma sunuldu

HealthDay News'in açıklamalarına göre Amerika'da ilk kez Alzheimer teşhisinde kullanılacak kan testi kullanıma açıldı. Uzmanların açıklamalarına göre geliştirilen test, genel bir tarama testinden ziyade 60 yaş üstü ve bilişsel sorunları olan hastalarda kullanılacak.

Gelire dayalı indirim ile test bedelinin 1.250 $ olduğu belirtilmekle birlikte testin masrafları sigorta şirketleri tarafından karşılanmayacak, test sadece hekimler tarafından talep edilebilecek ve sonuçlar

Yeni geliştirilen test, birkaç ABD eyaleti dışında tüm ABD eyaletlerinde yapılabilse de, yeni testin Avrupa Birliği'ne satışı onaylanmıştır.

Testin tutarlılığı ve başarı oranı henüz ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından bildirilmemiştir ve test şu an için FDA onayı almamış olsa da testin genel protokoller dahilinde çeşitli laboratuvarlara satıldığı belirtilmektedir. ticari amaçlar.

Testin üreticisi olan firma, FDA onayı almayı planladığını ve bu yolda çalışmaya devam ettiğini belirtiyor.

Bunlara da Göz Atın

Leonardo da Vinci’nin çizimlerinden çeşitli DNA’lar elde edildi

Tarihçiler, mikrobiyologlar ve restoratörlerden oluşan multidisipliner bir araştırma ekibi, ünlü sanatçının çizimlerini inceledi ve bakteri, mantar ve insanlara ait DNA'lar elde edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir