ABD’de elektrikli motosikletler için sunulan vergi indirimi uzatıldı

ABD’de elektrikli motosikletler için sunulan vergi indirimi uzatıldı

10 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Elektrikli motosikletlerin popülaritesi arttıkça markaların tüketicilere sunduğu model çeşitliliği de artıyor. Bazı hükümetler de sundukları çeşitli teşviklerle bu büyümeye katkıda bulunuyorlar.

Örneğin ABD'de elektrikli motosikletlerin satış fiyatına yüzde 10 federal vergi indirimi uygulanıyor. Ülkedeki motosiklet meraklıları, 2020 yılının sonuna kadar geçerli olan bu indirimin uzatılmayacağından korktu. Ancak beklenen açıklama geldi ve vergi indiriminin 2021 sonuna kadar uzatıldığı belirtildi.

Belki yüzde 10'luk indirim otomobiller için verilen teşvikler kadar etkileyici değil ama yine de elektrikli motosiklet satın almak isteyenlerin önemli miktarda para biriktirdiğini söyleyebiliriz. Girmek için elektrikli bir motosikletin en az 45 mph – 72 km / s hıza sahip olması gerekir. Ayrıca indirim maksimum 2500 dolar ile sınırlıdır. Yani 30 bin dolar satış fiyatı olan bir motosiklette 3 bin dolar indirim almak söz konusu değil. Ülkenin en büyük elektrikli motosiklet satıcısı Zero Motorcycles'ın indirimin artmasında büyük rol oynadığı söyleniyor. Firmanın başlangıç fiyatları 10 bin dolardan 20 bin dolara kadar değişen birçok elektrikli motosiklet modeli bulunuyor. Elektrikli bisiklet şirketi Sondors da ilk elektrikli motosikleti Metacycle'ı 5 bin dolar fiyatla duyurdu. Maksimum 130 km / s hıza sahip Metacycle, indirim koşullarını karşılayan modellerden biridir. Son olarak elektrikli araçların şarj edildiği Wall Box kurulumlarında sunulan yüzde 30 desteğin süresi de uzatıldı. Evde bir Duvar Kutusu takılıysa, indirimin maksimum değeri 1000 $ 'dır. Daha büyük kurulumlar için – örneğin, bir şirketin otoparkına entegre edilecek Duvar Kutuları – değer 30.000 $' a kadar çıkar.