Altın Renkli iPhone 12 Pro, Diğer Renk Seçeneklerinden Daha Dayanıklı Çerçevelere Sahip

Altın Renkli iPhone 12 Pro, Diğer Renk Seçeneklerinden Daha Dayanıklı Çerçevelere Sahip

21 Ekim 2020 0 Yazar: admin

TechCrunch baş editörü Matthew Panzarino'nun verdiği bilgiye göre Apple, diğer renk seçeneklerine göre daha dayanıklı çerçevelere sahip olmak için altın iPhone 12 Pro'nun çerçevelerinde özel bir kaplama yöntemi kullandı.

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro'yu sadece iki gün sonra ön sipariş verenlere teslim etmeye başlayacak ve iPhone 12 ailesiyle ilgili ilk inceleme videoları bugün itibariyle YouTube ve teknoloji sitelerine düştü.

Tahmin edebileceğiniz gibi birçok iPhone 12 modelinde farklı görüşler var. Bununla birlikte, iPhone 12 Pro ile ilgili muhtemelen en ilginç görüş TechCrunch'ın baş editörü Matthew Panzarino'dan geldi. Panzarino, iPhone 12 Pro'nun çerçevelerinin fiziksel buhar biriktirme (PVD) işlemi ile kaplandığını, altın renkli iPhone 12 Pro çerçevelerinin ise ani magnetron püskürtme ile kaplandığını belirtiyor. Üstelik Apple'ın kullandığı yeni kaplama yöntemi, cihazın çerçevesini daha parlak ve parmak izlerine karşı daha az hassas hale getirmekle kalmıyor, aynı zamanda çizilmelere ve çarpmalara karşı daha dirençli hale getiriyor. Altın iPhone 12 Pro ile ilgili çerçeve kaplama bilgileri, muhtemelen Panzarino Panzarino dahil neredeyse tüm teknoloji kanalları ve siteleri iPhone 12 Pro'nun orijinal renk seçeneği olan mavi iPhone 12 Pro ile incelendiğinden, test edilmemiştir. altın iPhone 12 Pro daha az parmak izi bırakır.