Apple HomePod Mini Duyuruldu

Apple HomePod Mini Duyuruldu

14 Ekim 2020 0 Yazar: admin

Akıllı hoparlör HomePod mini, minimalist tasarımı ve başarılı özellikleriyle tanıtıldı. Apple tarafından 13 Ekim etkinliğinde tanıtılan ilk ürün HomePod mini idi. Akıllı hoparlör, kaseye benzeyen ağ görünümlü tasarımı ve aydınlatması ile dikkat çeken minimalist bir tasarıma sahip.

HomePod Mini Özellikleri

Apple, yeni HomePod mini modelinin harika sesi bir sesli asistanın zekası ile birleştirdiğinin altını çiziyor. Yeni model, gizliliğinizi korurken kullanım kolaylığını bir araya getirmeye odaklanmıştır. Orijinal HomePod gibi, üstte Siri sesli asistanının dinlediğini gösteren görsel bir gösterge olarak yanan bir dokunmatik yüzey var. Apple S5 çipinden güç alan hoparlör, 360 derecelik bir dizide ses yayabilir. Akıllı hoparlör aynı zamanda AirPlay 2'nin çok odalı özelliklerini de destekler. Bu şekilde, evinizi birden çok hoparlörle doldurmanız mümkündür. İki HomePod mini, birbirine yakın olduğunda otomatik olarak bir stereo çifti oluşturabilir. Bu yılın ilerleyen günlerinde, U1 yongası daha sorunsuz bir Handoff deneyimi sağlayacak ve müziğinizi telefondan HomePod mini'ye sorunsuz bir şekilde aktarabileceksiniz.

Daha küçük HomePod, AirPlay desteğine ek olarak Apple Music ve Apple Podcast'ler gibi Apple hizmetleriyle çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Gelecekteki bir yazılım güncellemesi, HomePod'un Amazon Music ve Pandora gibi üçüncü taraf müzik hizmetleriyle çalışmasını da sağlayacaktır. Spotify desteğinden bahsedilmiyor. Siri tarafında, Apple cihazına günlük güncelleme brifingi özelliğini ekledi. Cihaz aynı zamanda evdeki farklı kullanıcıların seslerini otomatik olarak tanıyabilecek ve uygun şekilde yanıt verebilecek. Evdeki farklı odalara mesaj gönderebilmeniz için yeni bir interkom modu da kullanışlı olacaktır. İyi haber şu ki Intercom, HomePods'un yanı sıra iPhone, iPad ve Apple Watch ile de çalışacak.

HomePod Mini Fiyatı ve Çıkış Tarihi

16 Kasım'da piyasaya çıkacak olan HomePod Mini'nin fiyatı 99 dolar.