Cinayetin Ardından Bilgisayar Oyunu Çıktı: Ankara’da 13 Yaşındaki Arkadaşını Çekiçle Öldüren Çocuk

Cinayetin Ardından Bilgisayar Oyunu Çıktı: Ankara’da 13 Yaşındaki Arkadaşını Çekiçle Öldüren Çocuk

16 Kasım 2020 0 Yazar: admin

Olay, dün akşam Çankaya ilçesine bağlı Umut Mahallesi'ndeki 2 katlı apartmanın zemin katındaki dairede meydana geldi.

8. sınıf öğrencisi Ege Ö. Evlerine misafir olarak gelen ikiz kardeşler Ege D. ile Arda D. arasındaki tartışma kavgaya dönüştü.

Ege Ö. Kavga sırasında sınıf arkadaşlarından Arda D.'yi mutfaktan aldığı bıçakla bıçakladı. Saldırı sonucu yaralanan Ege D., evden kanlar içinde kaçarak apartman sakinlerinden yardım istedi.

Polis ve sağlık ekipleri ihbar üzerine adrese sevk edildi. Yaralanan Ege D. hastaneye kaldırıldı. Polis tarafından gözaltına alınan Ege Ö. Emniyetteki eylemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, bugün tekrar eve gelerek inceleme yaptı. Öte yandan Ege D.'ye vuran ve Arda D.'yi (13) bıçakladıktan sonra çekiçle öldüren Ege Ö. Bir bilgisayar oyununda yönettiği karakteri öldürdükleri için ikiz kardeşlerle mücadele ettiği iddia edildi. Ayrıca Ege Ö. Arda D.'yi öldürdükten sonra intihara teşebbüs etti Ege Ö.'nin annesinin kentteki özel bir üniversitede öğretim üyesi olduğu ve aynı zamanda eğitimci olan babasının yaklaşık 4 ay önce kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği belirtildi. Olayın yaşandığı binanın zemin katındaki dairede oturan Zeynep Utuş, şunları söyledi:Kapıyı açtığımızda çocuğu kanlar içinde gördük. Bize 'Kardeşimi öldürüyorlar, yardım et teyze' dedi. Biz de oraya koştuk ama kapıyı kimse açmadı. Polise haber verdik. Kapıyı kırıp içeri girdiler ve çocuğun öldüğünü gördük. Çok internet oyunları oynadılar ve oyun yüzünden birbirlerine girdiler. Komşu Esme Çınarel de çocukların bilgisayar oyunu yüzünden kavga ettiğini belirterek, “Oyun oynuyorlardı. Maç sırasında kavga 'Beni nasıl öldürdün? Bıçakları birbirlerine doğru çekerler. Bu sırada ikizlerden biri kaçmayı başarır. Komşular olayın meydana geldiği eve giderek kapıyı açmaya çalıştı ama kimse açamadı. Polis geldiğinde kapıyı açtılar ve çocuğun öldüğünü gördük ”.