Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

5 Aralık 2020 0 Yazar: admin

Elektrikli mürekkep devi E Ink ve Plastic Logic, ACeP teknolojisine dayalı dünyanın ilk esnek ve renkli ekranını geliştirmek için bir araya geldi. Yeni ekranın ileride giyilebilir teknolojilerde kullanılması bekleniyor.

E Ink, Mayıs 2016'da yeni bir teknolojiyi tanıttı. Şirketin elektrikli mürekkep dünyasında çığır açan yeni teknolojisi, renkli elektronik kağıdı hayatımıza getirdi. Bu E Ink teknolojisi, şirketin 'Advanced Color ePaper (ACeP)' adını verdiği şeyi kullandı. ACeP teknolojisi 2016 yılında piyasaya sürülmesine rağmen bugüne kadar sadece bir alanda kullanıldı. Teknoloji sadece işaretlerde görülüyordu. Dört yıldan uzun bir süre sonra, E Ink'in ACeP teknolojisi birçok kullanım için kullanılabilir hale geldi. E Ink'in teknolojisi, başka bir şirket tarafından geliştirilen panellerle birleştirildi.

Esnek ve renkli elektronik kağıt panel geliştirildi:

Plastic Logic, E Ink ile ortaklaşa, E Ink tarafından ACeP teknolojisine dayalı 'Legio' olarak adlandırıldı. renkli ve esnek renkli ekranını geliştirdi. Daha önce esnek, camsız elektroforetik ekranlar geliştiren Plastic Logic, ACeP teknolojisini gelişmiş bir organik İnce Film Transistör (TFT – İnce Film Transistör) ekranı olarak sundu.

Varlıkları ve son derece düşük güç tüketimiyle öne çıkıyor. Ancak TFT'ler ince ve daha hafif yapıları ile giyilebilir teknoloji alanında da ideal bir seçim olabilir.