En Yakını 100 Işık Yılı Uzakta: Güneş Sistemi Dışında ‘Süper Yaşanabilir’ 24 Öte Gezegen Keşfedildi

En Yakını 100 Işık Yılı Uzakta: Güneş Sistemi Dışında ‘Süper Yaşanabilir’ 24 Öte Gezegen Keşfedildi

5 Ekim 2020 0 Yazar: admin

"TechExplorist" sitesinin raporuna göre, Washington Eyalet Üniversitesi astronomu Dirk Schulze-Makuch liderliğindeki ekip tarafından belirlenen dış gezegenler, Dünya'dan "daha yaşlı, daha büyük, daha sıcak ve muhtemelen daha ıslak olanları" içeriyor. Muhtemel kara parçalarına sahip gezegenlere sahip sistemler incelendi. Bunlardan 24'ünün "süper yaşanabilir" olduğu keşfedildi.

Çalışma için Max Planck Güneş Sistemi Araştırma Enstitüsü'nden Rene Heller ve Villanova Üniversitesi'nden Edward Guinan ile işbirliği yapıldı.

Dünyanın en iyisi olduğu düşünülüyor. Schulze-Makuch, "Karmaşık ve çeşitli yaşam tarzlarımız var. Birçoğu aşırı ortamlarda hayatta kalabilir. Koşullara uyum sağlayabilen bir hayata sahip olmak iyidir, ancak bu her şeyin en iyisine sahip olduğumuz anlamına gelmez" diyor Schulze-Makuch. bazen zor olduğu için. Dirk Schulze-Makuch araştırma yaparken karmaşık yaşam için en iyi koşullara sahip belirli gezegenlere odaklanmaları gerektiğini belirterek, "Öte yandan, ikinci bir Dünya'yı araştırırken takılıp kalmamaya dikkat etmeliyiz çünkü gezegenler olabilir. yaşama bizimkinden çok daha uygun olur. "değerlendirmesini yaptı.