Formula 1’de İstanbul Park’ın Yarış Takvimine Eklendiği İddia Edildi

Formula 1’de İstanbul Park’ın Yarış Takvimine Eklendiği İddia Edildi

17 Ocak 2021 0 Yazar: admin

İstanbul Park'ın yaklaşan Formula 1 Dünya Şampiyonası için yarış takvimine eklendiği iddia edildi. Haberlere göre İstanbul Park, normalde 23 Mayıs'ta yapılacak olan Monaco Grand Prix'sinin yerini alacak.

2020 Formula 1 Dünya Şampiyonası taraftarlarının oylarıyla yılın en iyi yarışı seçilen ve pilotlara zor anlar yaşatan İstanbul Park'ın yeni sezonda takvimde yer alacağı iddia edildi. Transfer edilenlere göre, Pandemik FIA Başkanı Jean Todt ve Liberty Media'nın Formula 1 organizatörleri nedeniyle sokak yarışının zor olacağını düşünenlere göre, planlanan takvimin Monako Grand Prix'si yerine değişeceği ve Türkiye Grand Prix'i eklemeyi düşünüyor.

Formule1.Nl'n tarafından yapılan sokak yarışı haberleri Monako GP (23 Mayıs), Azerbaycan GP (6 Haziran) ve Kanada GP (13 Haziran) iptal edilecek. Monaco GP'nin yerine 23 Mayıs'ta yapılacak olan İstanbul Park Türkiye GP'de iptal edilecek.

Azerbaycan GP'nin 23 Mayıs'ta düzenlediği Türkiye Grand Prix'si transfer edilenlerin yerini alıyor

İtalya'da Mugello, Kanada GP Nürburgring Almanya'da yerini alacak. Konuyla ilgili resmi açıklamanın önümüzdeki ay içinde yapılması bekleniyor. Çin ve Vietnam GP'lerin pandemi nedeniyle iptal edilmesinin ardından Avustralya GP'sinin Kasım ayına ertelenmesine karar verilmişti.

Formula 1 yönetimi geçtiğimiz yıl Ağustos ayında İstanbul Park'ın 2020 Formula 1 takvimine dahil edildiğini açıkladı. Yağmurlu havalarda düzenlenen Türkiye Grand Prix'si pilotları bir hayli zorlayarak tarihi anlara ev sahipliği yapmıştı.