Google Haritalar’ın Android Sürümüne Karanlık Mod Güncellemesi Geliyor

Google Haritalar’ın Android Sürümüne Karanlık Mod Güncellemesi Geliyor

24 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Android için Google Haritalar karanlık mod seçeneğinin Eylül 2020'den itibaren geleceği belirtilirken, bugün ilk kez somut bir adım atıldı.

Google geliştirme ekibi, Google Haritalar uygulamasının karanlık mod testlerini tamamladı. Yapılan testlerin ardından iki gün içerisinde güncellemenin yayınlanacağı belirtildi. Karanlık mod, Google'ın aynı anda yapacağı tek Android güncellemesi olmayacak.

Android 9 ve üzeri tüm cihazlarda yapılacak güncellemelere Android Auto güncellemesi dahildir. Bakalım Google'ın yeni Android güncellemelerinde başka neler var:Android Auto Yenilendi

Android Auto'da ikiye bölünen ekranlar sayesinde medya kontrolü ve navigasyonu aynı anda kullanabileceksiniz. Ek olarak, Android Auto için yeni arka planlar ve sesli etkileşimli sürprizler eklendi.

Özellikle doğrudan sesle aktif hale getirebileceğiniz Jeopardy gibi oyunlar, güncellenen Android Auto'da yer alacak. Google, bunun uzun yolculuğu kısaltacak ve sürücüler için daha eğlenceli hale getirecek bir güncelleme olduğunu belirtiyor.