Google, iOS’ta Bulunan Uygulamalarına 1 Aydır Güncelleme Getirmedi

Google, iOS’ta Bulunan Uygulamalarına 1 Aydır Güncelleme Getirmedi

6 Ocak 2021 0 Yazar: admin

Google, 7 Aralık itibarıyla iOS işletim sistemindeki uygulamalara yeni bir güncelleme getirmedi. Şirketin uzun süredir yeni bir güncelleme yayınlaması, Google'ın Apple'ın getirdiği yeni gizlilik politikalarından kaçındığı iddialarına yol açtı.

Apple, iOS 12 güncellemesi ile yeni gizlilik etiketleri paylaştı ve App Store'daki tüm uygulamaların bu etiketlere uyması gerektiğini belirtti. Gizlilik etiketleri arasında, kullanıcılara verilerinin paylaşıldığını bildiren yeni bir özellik getirildi. Hatta Facebook, bu bildirimden rahatsız olduklarını ve Apple'ın App Store'daki uygulamalara haksızlık yaptığını belirtti. Kısa bir süre önce 7 Aralık'ta yeni bir güncelleme yayınlayan şirketin, Apple'ın yeni gizlilik politikasını benimsemekten kaçındığı söyleniyor.

Google, 7 Aralık'tan bu yana yeni bir güncelleme yayınlamadı

Google, Apple'ın yeni gizlilik politikası olan iOS'taki en son güncellemesini duyurdu. Getirilmesinden sadece bir gün önce 7 Aralık 2020'de yayınlandı. Google'ın 1 aydır yeni bir güncelleme yapmadığı gerçeği birçok kişi tarafından iki farklı şekilde yorumlandı.