HES kodu için güncelleme yayımlandı

HES kodu için güncelleme yayımlandı

15 Ocak 2021 0 Yazar: admin

15 Ocak itibariyle İstanbul Kart, HES kodu ile eşleşmeden İstanbul'da kullanılamaz. Bu kuralın son gününde İstanbul Kart mobil uygulaması için HES kodunun tanımlanmasına ilişkin iyileştirme amaçlı bir güncelleme yayınlandı. Bu gelişmeden sonra birçok vatandaşın zihninde İstanbul Kart HES kodunun eşleşmesi nasıl oluyor? soru oluştu. Konuyla ilgili bilgileri sizler için derledik.
Koronavirüs aşısı için nasıl randevu alınır?
HES kodu için güncelleme geldi:HES kodu nasıl eşleştirilir? Bugün eşleşme için son gün olarak belirlendi. İstanbul Kart mobil uygulaması için HES kodunun tanımına ilişkin güncelleme alındı. 2.0.15 sürümü olarak adlandırılan güncellemenin boyutu 56,6 MB'dir.

Mobil uygulamaya giriş yapan kullanıcılar doğrudan 'HES kodu ekle' penceresi tarafından karşılanır. Açılan pencereye tıklandığında HES kodunu soran bir ekran açılır. Bu adımlar takip edilerek kart ve HES kodunun entegrasyonu sağlanabilir.

Web sitesinde HES kod eşleştirme uygulaması değişmedi. HES kodunu İstanbulkart ile eşleştirmek isteyenler Kisisellestirme.istanbulkart.istanbul adresinden bunu yapabilirler. Tek yapmanız gereken istenilen işlemleri bu adresten yapmaktır. Detayları aşağıdaki videomuzdan görebilirsiniz.

Bu entegrasyonun ardından hastaların veya temas halinde olan vatandaşların bilgileri Sağlık Bakanlığı tarafından İBB'ye iletilecektir. Böylece bu grubun İstanbul Kartı otomatik olarak askıya alınacak ve toplu taşımada kullanılmayacaktır. HES kod eşleştirmesi için son tarih 15 Ocak'tır.

İstanbul'da toplam 34 milyon 260 bin 87 İstanbul Kartı bulunuyor. Bu kartlardan 8 milyon 260 bin 87'si kişiye özel. Anonim İstalbul Kartları kişiselleştirilecektir.