Huami Amazfit GTR 2 ve GTS 2, Kabul Edilebilir Fiyatlarıyla Türkiye’ye Geldi

Huami Amazfit GTR 2 ve GTS 2, Kabul Edilebilir Fiyatlarıyla Türkiye’ye Geldi

18 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Huawei'nin yeni akıllı bilekliği 2 GT ve GTS modelleri Amazfit 2, Türkiye'de satışa sunuldu. Sırasıyla 14 ve 7 gün kesintisiz sunan bileklikler, rakiplerine göre daha ucuz fiyatları ile tercih edilecek gibi görünüyor.

Çinli teknoloji üreticisi Huami, birkaç ay önce düzenlediği bir etkinlikte Amazfit GTR 2 ve Amazfit GTS 2 akıllı bilekliklerini duyurdu. Özellikleri itibariyle kardeş gibi görünen ürünlerin dikkat çekici yönleri kullanım süresi olarak açıklandı. Bu kapsamda Amazfit GTR 2'nin 14 gün, GTS 2'nin ise 7 gün teklif edildiği belirtildi. Bu akıllı bileklik Türkiye şartlarında piyasaya sürüldü.

Amazfit GTR 2, tasarım açısından Samsung Galaxy Watch 3x ile benzerlik gösteriyor. Amazfit GTS 2'nin tasarımına baktığımızda daha çok Apple Watch havası görüyoruz. Nitekim tasarım açısından şık diyebileceğimiz bileklikler, rakiplerine göre daha uygun fiyatları ile tercih sebebi gibi görünüyor. Kandaki oksijen seviyesini de ölçebilen Amazfit GTR 2, uyku izlemenin yanı sıra uyku sırasında nefes almayı da izleyebilir. 4 GB kapasiteli geniş bir depolama alanı sağlayan bileklik, Wi-Fi ve GPS gibi özelliklerin yanı sıra "XiaoAI" asistanını da destekliyor. Tüm bunların yanı sıra bu akıllı bileklik ile 90 farklı spor aktivitesini detaylı olarak takip edebilirsiniz. Amazfit GTS 2'nin tasarımı aşağıdaki gibidir

Amazfit GTS 2 ve GTR 2'nin teknik özellikleri birebir aynı. Yani bu modelde kalp atış hızına ek olarak kan oksijen içeriği ölçümleri, uyku ve uyku solunumu da izlenebilmektedir. Ayrıca bu ürün üzerinden 90 farklı spor aktivitesi takip edilebilmektedir. GTR 2 14 gün kullanılabilirken bu ürünün 7 gün sunulmasının tek nedeni iki bileklik arasındaki ekran boyutu farkından kaynaklanıyor.