iPhone 13, Çentikten Daha Kalın Çerçeveyle Kurtulabilir

iPhone 13, Çentikten Daha Kalın Çerçeveyle Kurtulabilir

1 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Son yıllarda piyasaya sürülen hemen hemen her akıllı telefonda gördüğümüz damla şeklindeki çentiklerden veya kamera deliklerinden kurtulmak isteyen Apple, çözümü daha kalın bir çerçevede bulmuş olabilir.

Akıllı telefon pazarının en önemli markalarını sayarken ilk iki sırada herkesin saydığı firmalardan biri olan Apple, doğal olarak birçok söylentiye konu oluyor. Eylül ayından önce görmeyeceğimiz IPhone 13, bu söylentilere sıklıkla konu oluyor. İddialara göre Apple, iPhone 13'ün ön kamerasında dikkat çekici bir değişiklik yapacak. Son yıllarda çok sık gördüğümüz ekran çentikleri ve delikleri istemeyen Apple bunun yerine kalın çerçeveye yönelecek.

Prototipler hazırlanmaya başlandı

geliştiğini duyurdu. Bu açıklamaya göre telefonda ön kamera için bir çentik veya delik bulunmuyor ancak dört tarafında da boşluğu kapatmak için nispeten kalın bir çerçeve bulunuyor. Bu iddia çarpıcı olsa da cihazın piyasaya çıkacağına dair bir garanti yok. Şirketler, birden fazla prototip geliştirerek, ihtiyaçlarını en iyi karşılayacak ve müşterilerinin beklentilerine en uygun cihazı seçmek için geniş bir tercih yelpazesine sahip olmayı tercih etmektedir.