Jigolo Olma Vaadiyle Dolandırıcılık Şikayetleri Yeniden Artıyor: ‘Ailem Öğrenir Diye Polise Gidemiyorum’

Jigolo Olma Vaadiyle Dolandırıcılık Şikayetleri Yeniden Artıyor: ‘Ailem Öğrenir Diye Polise Gidemiyorum’

15 Aralık 2020 0 Yazar: admin

Bazıları paralarını FETÖ hesabına yatırdıklarını ve kurtarma vaadiyle yeni para aldıklarını söylüyordu. Polisin düzenlediği operasyonda elebaşı Ç.Ö'nün de aralarında bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı, 304 bin TL, 7 bin dolar, 259 cep telefonu ele geçirildi. Ayrıca 11 lüks araca da el konuldu. Dijital verilerde dolandırılan yaklaşık 5 bin kişinin ismine ulaşılırken, 15 milyon TL'nin üzerinde yapıldığı tespit edildi.

Geçen Temmuz ayında yapılan operasyonun ardından internet sitelerine ve Polise yapılan şikayetler sona erdi.

Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine Son yıllara göre hem internete hem de polise anonim raporlarda büyük bir artış var. Bazı erkekler ise jigolo reklamlarının sosyal medya platformlarında yoğunlaşmasını, bu reklamlara girerek üye olmalarını ve bu reklamlarda kısıtlama yapılmasını istemektedir. Polis, artan ihbar ve şikayetler üzerine yeniden çalışmaya başladı.

Şikayet sitelerinde takma isimlerle yazanlardan bazıları şöyle:Ferruh Jigolo üyelik sitesi ve karşılığında sadece 400 TL ödüyorlar ve 1000 TL komisyon alıyorlar. '5000 lira alacaksın' demek kesinlikle onların dediği değil. Aldıkları parayı geri ödemiyorlar. Onur Twitter'da 'Jigolo olmak ister misiniz' diyen rastgele bir reklama tıkladım. 300 TL yatırmamı istediler. Yatırdım. 'Geri onay bekliyorum' dedi. Şu anda hala bekliyorum. Ailem öğrenmesin diye polise gidemem.

Kuray Sadece sabah başvurduğum siteyi aradım, ne dediklerini anlamadım ve iptal etmek istediğimi söyledim. 400 TL ücret istediler. 'O halde 780 TL daha yatır, 400 TL'nizi size geri verelim' dediler. Sonra '1630 TL daha yatırım yap, toplam 2000 TL'nizi size geri verelim' dediler. Maalesef 400 + 780 yatırdım.

Ata Maddi zorluklardan dolayı jigolo olmaya karar verdim ve bu ajans karşıma çıktı. Geç kaldıktan sonra büyük bir hata yaptığımı fark ettim ve toplam 4400 TL aldım. Hepsi Twitter'a akın etti. 800 TL umutla 'jigolo rekorunuz oluşturuldu' dediler ve 25 bin lira aldılar. Bunlara dur adı verilmelidir. Ben sizden davacılardan biriyim.