Kim Milyoner Olmak İster’de ‘Omurilik Sarımsağı’ Cevabını Veren Doktor Sosyal Medyada Gündem Oldu

Kim Milyoner Olmak İster’de ‘Omurilik Sarımsağı’ Cevabını Veren Doktor Sosyal Medyada Gündem Oldu

7 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Zaman zaman yarışmalarda verilen cevaplar bir anda sosyal medyanın gündeminde yer buluyor. Bunlardan biri 6 Şubat tarihli Kim Milyoner Olmak İstiyor? yarışma gerçekleşti.

Kim Milyoner Olmak ister? Dün gece adını taşıyan yarışmanın bölümünde yaşanan ilginç bir olay bir anda sosyal medyada gündem oldu. Joker hakkında bir yarışmacının aradığı doktorun verdiği cevap sosyal medyada yoğun bir şekilde konuşuluyor. Yarışmacı Mehtap Gül Caymaz, "Beyindeki bir bölgeye verilen isim hangisidir?" soruyu cevaplayacaktı. Cevapla ilgili bir fikri olduğunu söyleyen yarışmacı, yine de telefon görüşmesi jokerini kullanmak istediğini söyledi.

Omurilik sarımsak

Sorunun doğru cevabı "omurilik soğanı" olmasına rağmen, yarışmacının doktor olan arkadaşı "omurilik sarımsağı" cevabını verdi. Yarışmacı, her iki arkadaşının da doktor olduğuna güvenerek bu şıklık tercihini kullandı. Doğal olarak cevabın yanlış olduğu ortaya çıktı. Programın yayınlanmasının ardından omurilik sarımsağını seçen joker Doktor Ali Çiçek, bir anda sosyal medyada gündem oldu. Konuyla ilgili çok sayıda paylaşım yapılırken, aniden Doktor Çiçek şakaların merkezine oturdu.