Mercedes, EV otomobil segmentinde büyük oynayacak

Mercedes, EV otomobil segmentinde büyük oynayacak

9 Ocak 2021 0 Yazar: admin

Dünyanın lider otomobil üreticisi Mercedes-Benz, plug-in hibrit ve elektrikli araç satış hedeflerini açıkladı. Alman otomobil üreticisi, hibrit ve EV araç satışlarını üç katına çıkararak Avrupa CO2 hedeflerini karşıladığını ve emisyon cezalarından kaçındığını da belirtti.
Mercedes'ten akıllı telefonlar gibi ön konsol
Mercedes-Benz'in elektrikli otomobillerdeki payı yüzde 7,4'e yükseldi
2020 yılında xEV adını verdiği 160.000'den fazla otomobil sattığını açıklayan Mercedes-Benz, otomobil satışlarında yüzde 228 artış yaşadı. Yılın dördüncü çeyreğinde yaklaşık 87.000 plug-in hibrit ve elektrikli araç satışı gerçekleştiren Mercedes-Benz, elektrikli otomobil kategorisindeki payını da yüzde 2'den yüzde 7,4'e çıkardı.

Daimler Yönetim Kurulu Başkanı ve Mercedes-Benz başkanı Ola Kallenius; "Plug-in hibrit araçlarımızın ve tamamen elektrikli otomobillerimizin satışlarını üç kattan fazla artırdık. Bu, özellikle yıl sonuna doğru elektrikli araçlara olan talebin keskin bir şekilde arttığının kanıtı. Birincisi ile ilerlemeye devam edeceğiz. Elektrik stratejimiz ve elektrikli model girişimlerimizin daha da genişlemesi. Mevcut bilgilerimize dayanarak. 2021'de Avrupa'da CO2 hedeflerine tekrar ulaşmayı umuyoruz ”dedi. Mercedes, bu yıl dört yeni Mercedes-EQ modelini piyasaya sürecek ve şu anda 20'den fazla varyantı bulunan plug-in hibrit ailesine, C-Class ve S-Class'a ekleyecek. Ayrıca Mercedes-Benz, bu yıl plug-in hibrit ve elektrikli otomobillerin payını yaklaşık yüzde 13'e çıkarmayı planlıyor.