Microsoft veri merkezi için Yunanistan’ı tercih etti!

Microsoft veri merkezi için Yunanistan’ı tercih etti!

7 Ekim 2020 0 Yazar: admin

Microsoft, "Büyüme için GR" dijital dönüşüm girişiminin bir parçası olarak Yunanistan'daki ilk veri merkezi için planlarını duyurdu. Yunanistan'ın temel verilerini kendi adına belirlemede Türkiye'nin Microsoft'un veri merkezini seçmesinin nedeni soru işaretleri içeriyor.
Microsoft Surface, Laptops Go! İşte özellikler
Microsoft'un yeni veri merkezi ile Yunanistan bölgede önemli bir konuma gelecek
Microsoft bugün, Yunanistan'da insanlar, hükümet ve her büyüklükteki işletmenin gelişmesi için yeni fırsatlar yaratmak için teknoloji ve kaynakları kullanacak. Microsoft, bu girişimi "Büyüme için GR" olarak duyurdu. Bu girişimle Microsoft, Yunanistan'da bir bulut ağı kurarak Yunanistan'ı dünyanın en büyük bulut altyapısı ayak izine ekleyecek. Düşük gecikmeli veri merkezi, kurumsal düzeyde bulut hizmetlerine erişim sağlayacaktır. Şirket, 2025 yılına kadar Yunanistan'da yaklaşık 100.000 kişiye dijital teknolojiler konusunda eğitim vermeyi planlıyor.

Microsoft Başkanı Brad Smith, Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis ve Microsoft'un Yunanistan, Kıbrıs ve Malta Theodosis Genel Müdürü tarafından Yeni Akropolis Müzesi'nde yapılan duyuruyu duyurdu. Michalopoulos ile birlikte yaptı.

"Bugün yapılan girişim ülkemizi Avrupa'nın dijital liderleri arasında konumlandıracak. Microsoft'un veri merkezi dijital ekonomimize rekabet avantajı sağlayacak. Microsoft, uzun vadeli bir yatırım olan bu girişim ile ülkemizin güvenini ortaya koyacak. Açıklamalarını yapan Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis'in yanı sıra bu girişimle 100 bin vatandaşımız bugünün ve yarının Yunan işgücünü güçlendirecek. "dedi. "Microsoft, girişimler, işletmeler ve STK'lar da dahil olmak üzere 3.000 iş ortağı ve müşteriden oluşan büyüyen ekosistemi ile Yunanistan'da 28 yıllık bir geçmişe sahip. Bugün Microsoft ülkede bir ilk. Ülke ekonomisine katkımızı artırıyoruz. veri merkezi planları ve "Büyüme için Büyüme Büyümesi" girişimi ile geliştirerek. "

Yunanistan veri merkezi, Microsoft'un küresel ayak izine katılacak ve şu anda duyurulan toplamda 63 bölgeye ulaşacak ve Microsoft Azure desteği ile 140'tan fazla ülkede aktif olarak kullanılabilecek. Şirketlere Microsoft'un bulut hizmetleri ile hizmet verecek. Microsoft'un Türkiye için çok önemli olduğunu bilmesek de bunun yerine Yunanistan'ı yönetmeyi seçti. Sonuçta Türkiye, Asya ile Avrupa arasındaki jeopolitik konumda önemli bir noktada köprüyü bağlama görevini görüyor. Öte yandan Microsoft, Orta Doğu bölgesi için Türkiye operasyonları sözü verdi.

Microsoft'un CEO'su Satya Nadella da bu girişim hakkında bir tweet attı. "Bugün, ülkedeki ilk veri merkezi bölgemizi inşa etme planları ve yeni istihdam fırsatlarını desteklemek için bir yetenek girişimi ile Yunanistan'da dijital dönüşümü ve yeniliği hızlandırma taahhüdümüzü duyurduk." açıklamada bulundu.