Microsoft’un Karma Gerçeklik Platformu Mesh, Pokemon Go HoloLens Sürümüyle Tanıtıldı

Microsoft’un Karma Gerçeklik Platformu Mesh, Pokemon Go HoloLens Sürümüyle Tanıtıldı

3 Mart 2021 0 Yazar: admin

Bu yıl birçok şirket karma gerçeklik konusunda sunum yaparken Microsoft'tan bir hamle geldi. Pokemon Go'nun HoloLens versiyonu, Microsoft'un yeni karma gerçeklik platformu Microsoft Mesh'in sunumunda gösterildi.

Microsoft Mesh karma gerçeklik platformu uzun zamandır merakla bekleniyordu. Bugün piyasaya çıkan ve HoloLens 2'nin tanıtımıyla başlayan lansmanda kısa bir Pokemon Go tanıtımı yapıldı. Son zamanlarda Samsung Gözlük Lite ve AR Gözlükler ortaya çıktı. Karma gerçeklik platformuna birçok şirketin yatırım yaptığı günümüzde haberler gelip geçmeye devam ediyor. Azure üzerinde geliştiricilere açılan Microsoft Mesh ile herkes uygulama geliştirebilecek. AR ve VR teknolojilerini birleştiren Microsoft Mesh, geleceğin teknolojisi olarak bilinir. Aynı zamanda Niantic Games ile ortaklaşa hazırlanan bu demo sayesinde oyun dünyasının geleceği belirlenmeye başlandı.

Pokemon GO Demo geleceğe bir bakış yarattı

Niantic Games CEO'su ve kurucusu John Hanke, "Hem yazılım hem de donanımdaki gelecekteki gelişmelere ışık tutuyor." AR teknolojisinin oyun sektöründe büyük gelişmelere neden olacağı ve günümüz oyunlarının nereye taşınacağı net bir şekilde özetliyor. VR teknolojileri ise herkes için makul olmayabilir ve belirli hastalıkları olan kişilerin VR teknolojilerini kullanmaması öneriliyor.