Milyarder İsim Ray Dalio, Bitcoin Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

Milyarder İsim Ray Dalio, Bitcoin Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

12 Aralık 2020 0 Yazar: admin

2017 yılında Bitcoin'i 'balon' olarak tanımlayan ünlü milyarder Ray Dalio, Reddit'te düzenlenen soru cevap etkinliğinde merak edilenleri yanıtladı. Bitcoin hakkındaki görüşünü değiştirdiğine işaret eden Dalio, yatırımcılara da bazı tavsiyelerde bulundu.

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates'in eş başkanı Amerikalı milyarder yatırımcı Ray Dalio, Reddit'teki 'Bana Her Şeyi Sor' etkinliğinde yatırımcılara bazı tavsiyeler verdi. Bitcoin'in bugün altına alternatif olabileceğini söyleyen ünlü milyarder, son yıllarda sınırlı arzı olan Bitcoin ve benzeri bazı dijital para birimlerinin bir değer deposu olarak altınla benzerlik ve farklılıklara sahip olduğunu vurguladı.

Dalio'dan yatırımcılara tavsiyeler:

Bitcoin'i 2017'de bir 'balon' olarak tanımlayan Dalio, bu konudaki fikrini değiştirmiş gibi görünüyor. Davos'taki 2020 Dünya Ekonomik Forumu'nda yaptığı konuşmada, "Paranın iki amacı var; bir değişim aracı ve bir değer deposu ve Bitcoin şu anda her iki durumda da değil" diyerek Bitcoin'e hala güvenmediğini işaret etti. Bitcoin'e karşı daha yumuşak bir duruş sergilemeye başlayan 71 yaşındaki, Bitcoin ve benzeri dijital para birimlerinin önümüzdeki yıllarda daha geniş bir yer bulacağını düşünüyor. Yatırımcılara bu yönde tavsiyelerde bulunan Dalio, yatırımcıların portföylerini "sınırlı arz, yüksek likidite ve değer deposu olan varlıklar" ile çeşitlendirmeleri gerektiğini söyledi. milyarder oldu. Geçtiğimiz Kasım ayında Wall Street efsanesi Bill Miller, Bitcoin'i şiddetle tavsiye ettiğini söyledi ve ardından ABD'li milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller de artık Bitcoin olduğunu açıkladı.

Bitcoin 18.420 dolardan işlem görüyor: