MSB: ‘Azerbaycan Bugüne Kadar 22 Yerleşim Yerini İşgalden Kurtardı’

MSB: ‘Azerbaycan Bugüne Kadar 22 Yerleşim Yerini İşgalden Kurtardı’

5 Ekim 2020 0 Yazar: admin

Aliyev televizyonda yaptığı konuşmada Ermenistan'dan da özür dilemesini istedi.

"Azerbaycan'ın güvenilir kaynaklarından alınan bilgilere göre, Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin işgal altındaki bölgeleri kurtarmak için başlattığı operasyonda bugüne kadar Cebrayil ve Karahanbeyli, Aşağı Seyitahmetli, Mehdili, Aşağı Maralyan, Kuycak, KendHoradiz, Çakırlı.

A Büyük Mercanlı, Şeybey, Taliş, Karkulu, Şükürbeyli, Yukarı Maralyan, Cereken, Daşkesen, Horovlu, Dejan, Mahmutlu, Caferabat, Sugavuşan ve Papı köyleri de dahil olmak üzere toplam 22 yerleşim işgalden kurtarıldı.

Alıntı Mesajı:Bırakın Ermenistan ordusu toprağımızdan çıksın, (Ermenistan Başbakanı Paşinyan) Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü tanıdığını ilan etsin, Azerbaycan halkından özür dilemeli ve Dağlık Karabağ'ın Ermenistan toprakları olmadığını söylemeli. Ermeni ordusunun işgal altındaki topraklardan çekilmesi için zaman çizelgesi. Sonra ateşkes sağlayacağız. "Aliyev,"

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, askeri harekatı sona erdirmek için Ermenistan'dan Dağlık Karabağ'dan çekilme takvimi belirlemesini istedi.

Ermeni ordusu topraklarımızı terk etsin. Pashinyan) Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü tanıdığını açıklamalıdır. Azerbaycan halkından özür dilemeli ve Dağlık Karabağ'ın Ermenistan toprakları olmadığını söylemeli. Bize Ermeni ordusunun işgal altındaki topraklardan çekilme programını vermeli. Sonra ateşkes sağlayacağız. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:Ermenistan'ın saldırılarının ardından Dağlık Karabağ'da başlayan çatışmalar devam ediyor. İşgal altındaki topraklarda ilerleyen Azerbaycan ordusunun şu ana kadar 22 yerleşimi kurtardığı açıklandı.