Opera Artık QR Kod ile Android ve PC Arası Senkronizasyon Destekliyor

Opera Artık QR Kod ile Android ve PC Arası Senkronizasyon Destekliyor

27 Eylül 2020 0 Yazar: admin

Son olarak, yeni güncellemenin şu anda indirilebilir durumda olduğunu da belirtelim. Ayrıca Opera, sık ziyaret ettiğiniz web sitelerini görüntülemek için yeni bir güncellemeyle Android sürümüne "Önerilen Siteler" başlığını ekledi. Opera'nın masaüstü sürümünde, yeni güncelleme ile birlikte "Kolay Dosyalar" özelliği tanıtıldı. Bu özellik temelde kullanıcıların en son indirilen dosyaları görüntüleyerek dosyalara kolayca erişmesine olanak tanır.

Opera'nın Android sürümünde, orijinal olarak Opera Touch tarayıcısına ait olan özellik "Flow" daki yeni güncellemeyle eklenmiştir. Bu özellik, kullanıcıların tarayıcıda bağlantıları, fotoğrafları veya metni vurgulayarak veya "Akışa Gönder" seçeneğini belirleyerek birbirleriyle sohbet etmelerine olanak tanır. Ek olarak, "Flow" uçtan uca şifrelemeyi destekler ve kullanıcılar diğer tarafa 10MB'ye kadar dosya gönderebilir.

Opera, Android ve PC arasındaki verileri bir QR koduyla senkronize etmek için yeni bir güncelleme yayınladı.

Android ve PC için web tarayıcısına Opera, mobil ve masaüstü sürümleri arasında veri senkronizasyonunu kolaylaştıran yeni bir güncelleme yaptı. Şirket ayrıca, tarayıcıda yerel bir sohbet özelliği olan Flow to Opera'yı Android sürümüne ekledi. Opera'nın Android sürümü artık kullanıcıların masaüstü sürümünde görüntülenebilen bir QR kodunu taramasına izin veriyor. Kod oluşturulduktan ve Android cihazınız tarafından tarandıktan sonra, web tarayıcısı, e-posta veya parola girişi gerektirmeden yer imleri, açık sekmeler, sık kullanılanlar, tarama geçmişi ve daha fazlası dahil olmak üzere verileri Android ve PC sürümleri arasında senkronize edecektir.