RTX 3080’e kafa tutan Big Navi’nin 4K testleri paylaşıldı

RTX 3080’e kafa tutan Big Navi’nin 4K testleri paylaşıldı

8 Ekim 2020 0 Yazar: admin

En önemli kısım ise bundan sonra gelen oyun testleriydi. Big Navi'nin Borderlands 3'teki 4K60 deneyimi oldukça etkileyici olsa da daha geniş oyun testleri paylaşıldı.

Son olarak tablodan alınacak en doğru yorum, Nvidia'nın RTX 3080'deki fiyatı neden düşürdüğünün değerlendirilmesidir. RTX 3080'in fiyatını RTX 2080 Ti'nin satış / fiyatına bağlamak daha uygun bir görüştü, daha somut olduğu için, daha önce net test sonuçları olmadığı için oldukça mümkün olsa da. Yeni test sonuçları bir önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi RTX 3080'in durma noktasına gelmediğini gösteriyor. Ancak AMD, testteki RX 6000 çözümünün üst model mi yoksa bir tık aşağıya konumlandırılacak model mi olduğunu netleştirmedi. İkinci seçenekten bahsediyorsak, donanım dünyasının en heyecan verici zamanlarından birine girmek üzere olabiliriz. İlk seçenek üzerinden değerlendirelim. AMD, bu sefer gerçekten de Nvidia ile en üst seviyede karşı karşıya gelecek. Rakamlar AMD'nin kendi testlerine aitmiş gibi kabul etmek yanlış olabilir. Bununla birlikte, RX 6000'in beklendiği gibi bir sonraki seviyeye oynadığını gösterdiği oldukça açık.

Son olarak, AMD'nin nasıl test ettiği bilinmediğinden net bir yorum yapmak mümkün değil çünkü Call of Duty oyun içi bir kıyaslama aracı değil.

Lisa SU, donanım meraklılarının promosyonda bir ekran kartı görmek istediğini bildiğini söyledi. Ryzen 5000 sunumu aynı zamanda şirketin yıl dönümü ve başarılı yönetici şaşırttı ve RX 6000 serisinin bir modelini ortaya çıkardı.

AMD'nin Gears of War 5 ve Call of Duty:Modern Warfare kartlarının da 4K çözünürlükte sırasıyla 73 ve 88 FPS aldığı görüldü. Karşılaştırmak gerekirse, Borderlands 3'te RTX 3080'in arkasında biten RX 6000 kartı, Gears of War 5'te sadece yüzde birkaç geride kaldı.

Bu, önümüzdeki aylarda Nvidia'nın bellek kapasitesine güncellemeler getirecek ve pazarı Süper benzeri hareketlerle dengelemek için ince ayar yapacaktır. AMD'den de aynı hamleleri beklemek yanlış olmaz.