Sadece Arap Müşterilere Satılan Burj Al Babas Evlerini Yapan Şirket Yine Konkordato İstedi

Sadece Arap Müşterilere Satılan Burj Al Babas Evlerini Yapan Şirket Yine Konkordato İstedi

14 Ekim 2020 0 Yazar: admin

DHA'nın haberine göre Mudurnu'da 732 villa, alışveriş merkezi, otel ve 2 kongre merkezini içeren proje kapsamında Katar, Bahreyn, Kuveyt, Dubai ve Suudi'de 350 kale tipi villanın inşaatı devam ediyor. Arabistan. Şirketin itirazları üzerine projenin satış ve inşaatına Ocak 2019'da devam edilmesine izin verildi. Projede inşaat ve satış çalışmaları devam ederken, Sarot Group da mahkemenin iflas kararına itiraz etti. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 17. Hukuk Dairesi, Sarot Group'a ait 3 şirketin iflas kararını iptal etti.

Sarot Group, inşaatına devam etme izni verilen proje için rekoncordato başvurusunda bulundu. İstanbul 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde başvuruya ilişkin değerlendirme süreci devam ederken, proje kapsamındaki inşaat çalışmaları ve satışlar tekrar durdu. Sarot Group Yönetim Kurulu Başkanı Mezher Yerdelen konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Şu anda satış ve inşaat çalışmaları durdu. Konkordato duyurduk. Mahkeme sonucunu bekliyoruz. Yeniden inşaatın başlaması ve projenin tamamlanması için Kuveyt'te proje üyesi yatırımcılarla görüşmek gerekiyor. "

Mudurnu sakinleri, 'cittaslow' (sakin şehir) unvanına sahip ve UNESCO Kültür'e aday olan ilçenin tarihi dokusuna uymadığını belirtseler de projenin bir an önce tamamlanması gerektiğini belirttiler. Miras Listesi.

İlçede yaşayan Zeynep Koca, "Araplar geldi ve burayı satın aldı, ben daha önce burada çalıştım. İflas oldu. Burası Mudurnu'ya çok şey katıyor. Biz de içeriye baktık. Çok güzel, çok güzel. şimdi kötü görünüyor ama bitmiş binalar bitti. Çok güzel. Burası bu şekilde gelişiyor. Burasının çalışır durumda olması iyi olur "dedi. Uzun yıllardır ilçede esnaflık yapan Mehmet Kadri Bengiboş, "Orada yapılan binalar Mudurnu'nun kültürel yapısına uygun değil. Bu tür yapılar bölgemize ve geleneklerimize uygun değil. Yatırım amaçlı inşa edildi. genç kuşak için … Esnafımız oradan yararlanmıyor, büyük bir alışveriş merkezi var, oraya kurulacak, buradaki esnaflar çoktan bitkin durumda, buradaki esnaftan insanlar kesilecek, keşke hiç başlamasalar "dedi.