Samsung Glasses Lite ve AR Glasses Ortaya Çıktı [Video]

Samsung Glasses Lite ve AR Glasses Ortaya Çıktı [Video]

22 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Samsung'un 2017'den beri üzerinde çalıştığı artırılmış gerçeklik gözlükleri ortaya çıktı. Yayınlanan videoda Samsung Gözlük Lite ve AR Gözlük gözlükleri görüldü.

Akıllı gözlüklerin dünya çapında istenilen popülerliğe ulaşamaması üzerine Apple, Microsoft ve Facebook, artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerinde çalışmaya başladı. WalkingCat tarafından sızdırılan habere göre Samsung, 2017 yılından bu yana artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerinde de çalışıyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, sanal gerçeklik alanında Oculus ile rekabet etme hedefine devam ederken, şimdi AR ve harmanlanmış gerçeklik alanında böyle bir atılım yaparak, teknoloji dünyasında büyük heyecan yarattı.

Samsung tamamen senkronize çalışan gözlükler üretecek:

Samsung Gözlük Lite ve AR Gözlük, kullanıcıya kararlı bir şekilde masaüstü bilgisayar, telefon ve saat entegrasyonunu sunacak. Samsung Galaxy Watch ile bağlanabilen gözlükler ile uygulamalar arasında geçiş mümkün olacak. Bununla birlikte, kullanıcılar gözlükleri masaüstü bilgisayar monitörü olarak kullanabilecek ve drone gibi araçları gözlük üzerinden izleyebilecekler.

Yalnızca gözlük kullanarak oyun oynamak, Youtube'da video izlemek veya Netflix'ten güzel bir bölüm izlemek gibisi yoktur. Samsung Glasses Lite videosunda görüntülü görüşme yapabilme özelliği sayesinde sadece gözlükle iş ortamını her yere taşıyabilmek büyük bir avantaj.

3D Holografik Sürüm

WalkingCat'in tweet'lerinde yer alan videolar, bilim kurgu filmlerine pek benzemiyor. Özellikle mimari çizimlerin 3 boyutlu olarak gezilebilir ve görünür olması bu teknolojinin iş dünyasında kullanımını artıracaktır. AR ofisleriyle evden çalışmanın kolaylığı ve hologramlarla toplantı yapabilme yeteneği, özellikle pandemi nedeniyle evden çalışırken insanları gerçekten heyecanlandırıyor.