Samsung takip cihazını tanıttı: Galaxy SmartTag

Samsung takip cihazını tanıttı: Galaxy SmartTag

14 Ocak 2021 0 Yazar: admin

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bu akşam Unpacked 2021 etkinliği ile en yeni teknolojik cihazlarını tanıttı. Etkinlikte bir süredir sızıntı haberlerimize konu olan ve firmanın merakla beklenen Galaxy SmartTag adlı nesne takip cihazı da tanıtıldı. Samsung, yeni akıllı telefon ve kulaklıklarının yanı sıra, kullanıcıların Galaxy cihazlarının nerede olduğunu her zaman bileceği Galaxy SmartThing Find hizmetini ve nesne takip cihazını da tanıttı. Galaxy SmartTag'i tanıttı. Bluetooth teknolojisi ile çalışan Galaxy SmartTag ürünü, anahtarlara, çantalara ve evcil hayvanlara kolaylıkla takılabiliyor. Kayıp nesnenizi veya evcil hayvanınızı bulmak için tek yapmanız gereken cep telefonunuzdaki zil düğmesine tıklamak ve ardından Galaxy SmartTag'de çalmaya başlayan zil sesini takip etmektir.

SmartThing Bul hizmeti, akıllı telefonlar, tabletler, akıllı saatler, kablosuz kulaklıklar ve daha fazlasını içerir. Bu cihazların konumu dahil olmak üzere tüm Galaxy cihazlarının konumunu takip etmenize olanak tanır.Bu cihazların konumu, yan odada veya başka bir ülkede olup olmadığına bakılmaksızın haritada görüntülenebilir. Ayrıca, cihazların internete bağlanması bile gerekmez. Çünkü hizmet, Bluetooth Düşük Enerji (BLE) ve Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojileri temelinde çalışıyor ve en yakın Galaxy cihazları aracılığıyla kayıp cihazları bulabiliyor.

Kayıp cihaz yakınlarda bir yerdeyse, SmartThing Find özel bir arama modu başlatmanıza izin verir. Aradığınız cihazın sinyal seviyesi akıllı telefon veya tablet ekranında görüntülenir ve sinyal ne kadar yüksekse cihaz o kadar yakın olur. Bunu çocukken oynanan sıcak-soğuk oyunla karşılaştırmak mümkün. Ek olarak, aramayı daha da basitleştirmek için kayıp bir cihazda bir ses sinyali tetiklenebilir.

Tüm bunlara ek olarak çeşitli IoT cihazları SmartTag'ler ile kontrol edilebilir ve örneğin evinize girmeden önce ışıkları yakabilirsiniz. Samsung, SmartTag ürününü tekli, ikili ve dörtlü paketlerde satacağını duyurdu. Siyah, beyaz, yeşil ve pembe renk seçenekleriyle raflarda yer alacak ürünün 120 metre Bluetooth menziline sahip olduğu da unutulmamalıdır. 280mAh kapasiteli batarya, 280 güne kadar kullanım ömrü sunar. Galaxy SmartTag'in 29 Ocak 2021'den itibaren tek kişilik 29,99 dolar, çift kişilik 49,99 dolar ve dörtlü için 84,99 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacağı da unutulmamalıdır.