Sony, PlayStation 5’in Kullanıcı Arayüzünü Sonunda Gösterdi [Video]

Sony, PlayStation 5’in Kullanıcı Arayüzünü Sonunda Gösterdi [Video]

15 Ekim 2020 0 Yazar: admin

Sony, PlayStation 5'in kullanıcı arayüzünü ilk kez gösterdi. YouTube'da görüntülenen arayüzle ilgili açıklamalarda bulunan yetkililer, bu arayüzün oyunculara daha ilginç ve daha kişisel bir deneyim sağlayacağını söylüyor. Peki bu arayüz ne tür yeniliklerle birlikte geliyor?

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yaklaşan oyun konsolu PlayStation 5'in muhtemelen son bilinmeyenini oyuncularla bir araya getirdi. Resmi web sitesindeki blog ile eş zamanlı olarak YouTube üzerinden bir video da paylaşan şirket, PlayStation 5'in kullanıcı arayüzünün nasıl olacağını gösterdi. Yeni arayüz oldukça dikkat çekici özelliklerle hazırlanmış görünüyor. PlayStation tarafından yapılan açıklamalara göre yeni arayüz her şeyden önce bir "Kontrol Merkezi" ile geliyor. Yetkililere göre merkez, PlayStation 5'te ihtiyaç duyulacak neredeyse her şeye anında erişim sağlayacak. Kullanıcılar, PlayStation 5'in kumandası DualSense üzerindeki PlayStation logo düğmesine basarak Kontrol Merkezi'ne erişebilecekler.

Bu, PlayStation 5'i başlattığınızda karşılaşacağınız ilk ekran olacak

Açıklamalara göre PlayStation 5'in arayüzü yepyeni bir bölüme sahip olacak. "Etkinlikler" adı verilen bu bölüm ile yeni oyun fırsatlarına erişilebilir, kaçırılan şeyler tekrar görüntülenebilir veya oyuncular bu bölümü kullanarak bir oyundaki farklı seviyelere kolayca erişebilirler. Bu bölüm için oluşturulan kartlara doğrudan Kontrol Merkezi'nden erişebilen kullanıcılar, resim içinde resim özelliğini kullanarak bazı kartlara da doğrudan erişebilecekler. Yani en azından bazı etkinlik kartları için oyunu terk etmek gerekmeyecek. Bunun nedeni, oyunculara mümkün olan en hızlı erişimi sunmaktı. PlayStation, arayüzde gezinmenin, oyunlar arasında geçiş yapmanın, çevrimiçi oyunlara girmenin ve PlayStation 5'teki diğer her şeyin çok hızlı olacağını söylüyor. Şirkete göre, sistemle etkileşim süresinin kısalması, daha fazla zaman harcanmasına olanak tanıyacak. oyun. Sony, PlayStation 5 için oluşturulan arayüz konusunda oldukça umutlu görünüyor. Çünkü yapılan açıklamalara göre geliştiriciler oyuncuların zamanını değerli kılmak için çalışıyorlar. Ayrıca PlayStation 5'in kullanıcı arayüzü ile oyunculara onu daha eğlenceli, daha ilginç, daha kişisel ve sosyal hale getirebilecek bir deneyim sunulacak. Son olarak bu arayüzün 4K çözünürlük sunan televizyonlar için de uygun olduğunu belirtelim. Tüm bu özelliklere sahip olan PlayStation 5, kasım ayında oyuncularla buluşacak.

İşte PlayStation 5'in kullanıcı arayüzünün ilk kez gösterildiği video.