SpaceX’in Starlink Uydu İnternetiyle CS:GO’da ‘Ping’ Testi Yapıldı [Video]

SpaceX’in Starlink Uydu İnternetiyle CS:GO’da ‘Ping’ Testi Yapıldı [Video]

13 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Bildiğiniz gibi Elon Musk'ın uydu internet projesi Starlink geçtiğimiz günlerde devreye girdi. İnternet hizmetini deneyimleyenlerden ilk geri bildirimler gelmeye başladı. Bir kanal Starlink'in uydu internetini çeşitli testlere tabi tuttu ve CS: GO'ya ping attı.

Elon Musk'ın uzun süredir yörüngeye fırlattığı uydularla başlattığı merakla beklenen Starlink projesi, geçtiğimiz günlerde beta programına dahil olan kullanıcıların hizmetine açıldı. Yüksek hızlı ve düşük gecikmeli internet hizmeti sunmayı vaat eden Starlink ile ilgili ilk geri bildirim ancak birkaç gün sonra başladı. Bir YouTube kanalı, Starlink'in performansını ve verdiği sözleri ne ölçüde yerine getirdiğini ölçmek için çeşitli testler yapmıştır. Bu testler, her internet kullanıcısının hak ettiği şekilde iyi performansı beklediği, yüksek tanımlı videolar izleme, canlı yayın izleme, aynı anda birden fazla 4K video oynatma ve CS:GO oynatma gibi etkinlikleri içeriyordu.

Performans iyidir, ancak daha iyi olabilir:

Starlink internetin performansının oldukça iyi olduğunu ve videoyu çeken ekibin sonuçlardan etkilenmiş gibi göründüğünü görüyoruz, ancak aynı anda 4 farklı 4K video oynatma gibi testleri başarıyla geçmesine rağmen, performansı gerçekleştiren kişi testler Starlink'in ping konusunda daha iyi olabileceğini belirtir. CS:GO'da yapılan testte ping'in 44 ile 50 arasında olduğu belirtiliyor. Tabi bu noktada Starlink'in hala beta aşamasında olduğunu ve sayıların artmasıyla performansının artacağını belirtmekte fayda var. uydular yörüngeye fırlatılacak.

Fiyatı şimdilik yüksek, ülkemizde henüz hizmete girmedi:

Starlink uydu internet hizmetinden yararlanmak için öncelikle uydu ve modemden oluşan kitin satın alınması gerekmektedir. Bu kitin fiyatı şu anda 499 $ olarak belirlendi. Kiti satın aldıktan sonra, aylık 99 dolarlık bir ödeme yapılması gerekiyor.

Buna bakıldığında fiyatın çok düşük olmadığını söylemek mümkün. Ülkemizde henüz hizmete girmediği için olası fiyat tahmini yapmak zordur. Starlink'e başvurmak ve bölgenizde hizmet vermeye başladığında haberdar olmak için buraya tıklayarak e-posta sistemine kayıt olmanız gerekmektedir.