Spotify, podcast dinleyicilerinin ısrarla istediği özelliği kullanıma sundu

Spotify, podcast dinleyicilerinin ısrarla istediği özelliği kullanıma sundu

18 Eylül 2020 0 Yazar: admin

Spotify – Müzik ve Podcast’ler

Spotify

Müzik
Bedava
144,9 MB

Şu andan itibaren en sevdiğiniz Podcast yayınlarının yeni bölümü yayınlandığında mobil uygulamadan bildirimler alacaksınız. Bunu yapmak için, podcast profil sayfasındaki bildirim özelliğini etkinleştirmeniz yeterlidir. Küçük bir özellik gibi görünse de podcast takip edenler için kesinlikle hayatı kolaylaştıracak. Normalde, yeni bir bölümün yayınlanıp yayınlanmadığını manuel olarak kontrol etmek gerekiyordu.

Dijital müzik platformu Spotify, son zamanlarda Podcast’e odaklanmaya başladı. Spotify sonunda podcast dinleyicilerinin ısrar ettiği özelliği tanıttı.

Podcast için bildirim özelliği podcast’ler tarafından övgüyle karşılanacak gibi görünüyor. Yayıncılar, bazı takipçilerinin yeni bölümleri, bildirim özelliği olmadığı için kaçırdıklarını ve bu nedenle dinlenme sayılarının beklenenden düşük olduğunu belirtti.

Bildirim özelliğini kullanmak için Android veya iOS uygulamanızı güncellemeniz gerekir. Bu özellik henüz tüm kullanıcılar için aktif değildir, ancak birkaç gün içinde herkesin kullanımına sunulacaktır. Premium abonesi olmayan Spotify kullanıcıları da bu özellikten yararlanabilecek.