Star Trek: Discovery, Yeni Sezonda Daha Önce Hiç Gidilmemiş Bir Zaman Dilimine Gidiyor

Star Trek: Discovery, Yeni Sezonda Daha Önce Hiç Gidilmemiş Bir Zaman Dilimine Gidiyor

17 Ekim 2020 0 Yazar: admin

2017 yılında CBS Tam Erişim platformunda yayın hayatına başlayan Star Trek: Discovery, geçtiğimiz Perşembe günü yayınlandı. Prodüksiyon, izleyicileri yeni sezonda daha önce hiç ziyaret edilmemiş bir zaman dilimine götürüyor.

Orijinal Star Trek dizisinden 10 yıl önce hikayesi başlayan Star Trek:Discovery, geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni bölümüyle üçüncü sezonuna başladı. İlk iki sezonda büyük beğeni toplayan yapım, USS Discovery ekibinin evreni keşfetmesine odaklanıyor. En iyi Star Trek yapımlarından biri olarak gösterilen Discovery'nin ilk sezonu 2017'de, ikinci sezonu ise 2019'da yayınlandı. Hafta içi üçüncü sezona başlayan dizi ilk bölümü ile olumlu tepkiler aldı ve şimdiden 4. sezon onayını almayı başardı.

Star Trek:Discovery 3. sezon konusu:

Yeni sezon, geçen sezonun finalinde olduğu zamandan yaklaşık 1000 yıl önce geleceğe gidiyor. Michael Burhnam ve arkadaşlarının deneyimlerine odaklanıyor. Sezon 2'den sonra bir uçurumun üzerinde başlayan bu sezon, USS Discovery ekibinin uzak gelecekte neler yaşayacağını görecek. Bu yeni senaryo, serinin daha önce Star Trek serisinde keşfedilmemiş bir zaman diliminde hikayeler anlatmasına izin verecek. Serinin üçüncü sezon özeti şöyle:

"Star Trek:Discovery'nin üçüncü sezonunda Komutan Burnham'ı solucan deliğine kadar takip ettiğimiz ikinci sezon finalinden sonra, USS Discovery ekibi bir zamanlar ev dedikleri yerden bilinmeyen bir geleceğe uzaklaştı." belirsiz bir zamanda, USS Discovery mürettebatı, bazı yeni arkadaşların yardımıyla Federasyona umut vermek için birlikte çalışmalıdır. "