Teknogirişim Sermaye Desteği Programı için başvurular devam ediyor

Teknogirişim Sermaye Desteği Programı için başvurular devam ediyor

3 Aralık 2020 0 Yazar: admin

Girişimcilerin teknoloji ve inovasyon odaklı iş fikirlerini ticari değeri yüksek ürün ve hizmetlere dönüştürmeyi hedefleyen Startup Factory BIGG Acceleration Programına başvurular devam ediyor.

200 bin lira koşulsuz destek sunan ve bu desteğin yüzde 40'ı peşin ödenen TÜBİTAK 1512-Tekno-Girişimcilik Sermayesi Destek Programı (BİGG) kapsamında girişimcilerin fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetleri destekleniyor.

Yetkili Uygulama Ajansı olarak faaliyet gösteren Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası, girişimcilerin iş fikirlerini gerçekleştirmelerine eğitim, mentorluk, binlerce dolarlık teknolojik altyapı hizmetlerine erişim, yatırımcı ve kurumlarla etkileşim gibi desteklerle hizmet veriyor.

Girişimcilik Merkezi Müdürü Dr. İsmail Arı, merkezin 10 yıllık Ön Kuluçka, Kuluçka ve 5 yıllık BIGG Hızlandırma Programı deneyiminin aday girişimciler için çok önemli bir avantaj sağladığını söyledi.

Startup Factory BIGG Acceleration Programına katılan ve BIGG desteği almaya hak kazanan girişimciler özel bir paraya sahiptir. Ayrıca finansal destekten yararlanma ayrıcalığına da sahiptir.

Girişimcilerin gıdadan uzay teknolojilerine, sağlıktan otomotive ve savunma sanayine birçok farklı alanda destek almaya hak kazandığı program kapsamında bugüne kadar teknolojik inovasyon, yüksek ticarileşme potansiyeli ve nitelikli ekip üyelerini içeren projeler öncelik olarak değerlendiriliyor. .

Girişim Fabrikası tarafından yeni dönemde tamamen online olarak yürütülecek program kapsamında girişimciler, uzman eğitmenler ve mentorlar ile çalışarak iş fikirlerini geliştirme ve yüksek potansiyelli bir işletmeye dönüştürme fırsatı bulacak.

PROGRAMA KİMLER BAŞVURABİLİR?

İlk aşamadan itibaren herhangi bir şirketle ortaklığı olmayan ve son dereceden en fazla 10 yıl geçmiş olan herkes programa başvurabilir. Girişim Fabrikası web sitesine kadın girişimciler, akademisyenler, profesyoneller, araştırmacılar, mezunlar ve son sınıf öğrenciler başvurabilir.

Kadın girişimcilerin katılımının özellikle teşvik edildiği programın yeni döneminde daha fazla kadın girişimci, hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak başvuruları bekliyor. Program kapsamında sağlanan desteklerden teknoloji odaklı sosyal girişimciler de yararlanabiliyor.

BAŞVURU İÇİN 15 ARALIK'IN SON GÜNÜ

Startup Factory BİGG Hızlandırma Programı, 2020-1 çağrısı kapsamında TÜBİTAK tarafından açıklanan 6 tematik alandan herhangi biriyle uyumlu projeleri olan tüm girişimcilerin başvurularını kabul ediyor. Alanlar, akıllı ulaşım, enerji ve temiz teknolojiler, akıllı üretim sistemleri, (Endüstride Dijital Dönüşüm) iletişim ve dijital dönüşüm, sağlık ve refah, sürdürülebilir tarım ve beslenme.

15 Aralık'ta sona erecek başvuru süresinin ardından seçilecek iş fikri sahipleri tamamen çevrim içi. Gelişecek program kapsamında alanında uzman ve tecrübeli isimlerle bire bir çalışma fırsatı bulacak.