Ünlü Psikolog ve Yazar Doğan Cüceloğlu Evinde Ölü Bulundu

Ünlü Psikolog ve Yazar Doğan Cüceloğlu Evinde Ölü Bulundu

17 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Habertürk'ten Emrah Doğru'nun haberine göre psikolog Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulundu. Yetkililer şu anda evinde araştırmalar yürütüyor ve Cüceloğlu'nun ölümünün nedeni araştırılıyor. İHA'nın haberine göre ünlü psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu Beşiktaş Akatlar'daki evinde ölü bulundu. Alışverişten dönen Cüceloğlu'nun eşi, kocasının cansız bedeniyle evinde karşılaştı. Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay yerine gelerek evi inceledi. İlk incelemelere göre Cüceloğlu'nun evinde düştüğü ve hayatını kaybettiği belirlendi. Polis ekipleri araştırmaya devam ediyor. Cüceloğlu, 1938 yılında Mersin Silifke'de 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya geldi. Liseyi Ankara ve Kırklareli'de, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. Doktorasını ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji alanında tamamladı. Türkiye'de Boğaziçi Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi'nde çalıştı, Fulbright burslu olarak Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olarak bir yıl çalıştı.

1980-1996 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri Fullerton'daki California Eyalet üniversitesinde görev yapan, bir iletişim psikolojisi uzmanı olan Cüceloğlu'nun bilimsel psikoloji çerçevesinde gelişim seminerleri sunan bir psikolog ve çeşitli topluluklar tarafından yayınlanmış kırktan fazla bilimsel makalesi. Beri

1996 Türkiye'nin üniversite öğrencileri, öğretmenleri, velileri ve işadamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve çalıştaylar düzenledi. Kitaplarını 1990 yılından bu yana Türkçe olarak yayınlayan Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları çerçevesinde inceleyen kitapların yazarının adıdır. Yıldız Cüceloğlu ile evli olan uzman psikolog Doğan Cüceloğlu'nun da Timur adında bir oğlu var.