Uzaktan eğitim için kritik değişiklik

Uzaktan eğitim için kritik değişiklik

7 Ocak 2021 0 Yazar: admin

Yaklaşık bir yıldır sürdürülen uzaktan eğitimde salgın nedeniyle önemli bir değişiklik yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile 'uzaktan eğitim sisteminde puanlarla değerlendirme yapılamaz' hükmü kaldırılmıştır.
Bakan Selçuk:Dijital karne vereceğiz
Uzaktan eğitimde 'puana göre değerlendirme' hükmündeki değişiklik yürürlüğe girdi
31 Aralık'ta 'uzaktan eğitim notla değerlendirilemez' hükmü yürürlükten kaldırıldı. kaldırılmıştı. Resmi Gazete'nin güncel sayısında; 'Puanla değerlendirilemez' ifadesi geçersiz kılındı. Uzaktan eğitim sisteminde puanlarla değerlendirme yapılamayacağı hükmünün kaldırılmasının da mevcut durumu tamamlayan bir adım olduğu belirtildi. Aynı zamanda bu adım, öğrencilere akademik yılın ilk yarıyılı sonunda karne verilmesinin önünü açmıştır.

Bakan Selçuk:Dijital karne vereceğiz
Uzaktan eğitimde karne süreci soru işaretlerinden biri oldu. AA'nın Yayın Masası programına konuşan Ziya Selçuk, daha önce bu konuda bazı bilgiler verdi. Bakan Selçuk, yüz yüze karne vererek okullarda hareketliliği artırmayı düşünmediklerini ve bu sorunun dijital yöntemlerle çözüleceğini söyledi. Bakan, dijital karne için çalışmalar yapıldığını ancak konuyla ilgili fazla detay paylaşmadığını ifade etti. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı yüz yüze eğitime ne zaman başlanacağı sorusu için 15 Şubat tarihini işaret etti. Bu kararın salgının seyrine bağlı olarak alınacağı da vurgulandı.
Bakan Koca, SMA kampanyası için yeni bir açıklama yaptı.