Virgin Orbit, Boeing 747’nin kanadından roket ateşledi

Virgin Orbit, Boeing 747’nin kanadından roket ateşledi

19 Ocak 2021 0 Yazar: admin

Geçen Pazar, Virgin Orbit, değiştirilmiş bir Boeing 747'nin kanat altından roketler attı. Bu ateşlemeyle uyduları alçak dünya yörüngesine yerleştiren Orbit, bir ilki gerçekleştirdi.
Evrenin arka plan dalgaları keşfedilmiş olabilir
Virgin Orbit bir ilke imza attı
17 Ocak Pazar günü Sir Richard Branson tarafından kurulan Virgin Orbit, bu başarı ile SpaceX ve Rocket Lab'den sonra yörüngeye giren üçüncü özel finansmanlı şirket olan Boeing 747 Virgin Orbit ile birlikte, küresel müşteriler Virgin Orbit ilk şirket oldu. yörünge sınıfı havadan fırlatılan, sıvı yakıtlı bir roketin uzaya ulaşmasını sağlamak için. Boeing 747, Pazar sabahı Kaliforniya çölündeki Mojave Hava ve Uzay Limanı'ndan havalandı. Kalkıştan sonra, Pasifik üzerinde uçarak, uydu yüklü LauncherOne roketini sol kanadının altına fırlattı.

Mayıs 2020'deki roketin ilk aşamasının NewtonThree motorundaki anormalliğin ateşlendikten sadece birkaç saniye sonra kapanmasına neden olduğu yörüngeye ulaşmak için başarısız bir yörünge girişiminin aksine, bu sefer gerçekleştirilen fırlatma Virgin CEO'su NASA Dan Hart için dokuz küçüktü Orbit, başarılı misyonunu şu şekilde ifade ediyor; "Uzaya yeni bir kapı açıldı. Bugün LauncherOne'ın başarılı bir şekilde yörüngeye gelişi, bu ekibin yeteneğinin, hassasiyetinin, gücünün ve yaratıcılığının bir kanıtıdır. Küresel bir salgın karşısında bile, her unsuru tam olarak göstermeye odaklandık. Bu devrim niteliğindeki fırlatma sistemi. Bu çaba bugün iyi uygulandı. Bir görevle karşılığını aldı ve bundan daha mutlu olamazdık. "Uydunun başarılı kurulumunu onayladıktan sonra, Branson, Virgin Orbit'in nasıl başladığını tweetledi. bir hangarda zemine yapıştırılmış bir çıkartma ile fikir. Branson, "Artık uyduları yörüngeye düşürmek için değiştirilmiş 747'mizin kanadından roketler fırlatıp uçuruyoruz.% 5Eshare_0% 7Ctwcon% 5Es1_ & amp; ref_url = https% 3A% 2F% 2Fwww.digitaltrends.com% 2Fnews% 2Fvirgin- yörünge-post-sinematik-video-of-tarihsel-roket uçuşu% 2F

Nihayet Virgin Orbit, Pazar Ayrıca ABD Uzay Kuvvetleri, Royal'den gelen çok sayıda rezervasyon sonucunda resmen ticari bir hizmete geçeceğini belirtti. Hava Kuvvetleri ve Kaliforniya merkezli Swarm Technologies.