Windows 10 Insider Önizleme Kurulumu 20251 Duyuruldu

Windows 10 Insider Önizleme Kurulumu 20251 Duyuruldu

6 Kasım 2020 0 Yazar: admin

Windows Blog'da yapılan duyuru ile yeni Windows 10 Insider önizleme kurulumu 20251'in duyurusu yapıldı. Yeni kurulumda da birçok sorun çözülecektir.

Yazılım geliştirmenin birçok aşaması vardır ve bu aşamalar, özellikle Windows gibi karmaşık ve popüler yazılımlar söz konusu olduğunda daha da karmaşık hale gelebilir. Firmalar da bu noktada oluşabilecek sorunların önüne geçmek için kullanıcılarla testler yapmaktadır.

Windows ayrıca geliştiricilere ve meraklılara Insider programıyla yeni özellikleri görme ve test etme şansı veriyor. Yeni Windows 10 Insider önizleme kurulumu 20251, şirketin resmi blog sayfasında yapılan duyuru ile duyuruldu.

Geliştiriciler için güncelleme

Windows yazılım geliştirme kiti (SDK) artık geliştirici kanalıyla sürekli iletişim halinde olacak. Geliştirici kanalına yeni bir işletim sistemi kurulduğunda, ilgili SDK da güncellenecektir. En son SDK'yı internetten indirmek de mümkün olacak.

Yeni güncelleme birçok düzeltmeyi içerecek. Bu düzeltmeler, bazı iletişim kutularında arka planın beyaz yerine griye dönmesi ve görev çubuğu ile güç düğmesinin karışması gibi bazı temel sorunları içerir.