Yeni Yılın En Çok Kazanan Mobil Uygulamaları Açıklandı

Yeni Yılın En Çok Kazanan Mobil Uygulamaları Açıklandı

5 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Ocak ayının en çok ödenen başvuruları açıklandı. TikTok bir kez daha üst sıradaki konumunu korurken, daha fazla iOS kullanıcısı bu uygulamaya yatırım yaptı. TikTok'u Japonya'da kullanılan Piccoma adlı uygulama takip etti.

Pazar araştırma şirketi Sensor Tower, 2021'in ilk ayına ait uygulama kazanç raporunu yayınladı. TikTok, geçtiğimiz aylarda olduğu gibi bir kez daha en ödüllendirici uygulama oldu. İlginç olan, iOS kullanıcılarının bu ay TikTok için tıpkı Aralık ve önceki aylarda olduğu gibi çok daha fazla para kazanması. Android kullanıcılarının Ocak ayında en çok para harcadıkları uygulama "Google One" olarak kayıtlara geçti.

araştırmasına göre Sensor Tower, TikTok geçtiğimiz ay 128 milyon dolar kazandı. Bu para, geçen yılın aynı ayına göre 3 kat artış gösteriyor. TikTok Araştırmaya göre bu gelirin yüzde 82'si ABD'den, yüzde 2'lik kısmı Çin'den ve yüzde 8'i de Türkiye'ye yardım etti. Bu, Ocak ayında Türkiye'deki TikTok kullanıcılarının, bu uygulamaya 2 milyon 560 bin dolarlık bir akış düzenlediği anlamına geliyor.

İşte Ocak ayında en çok kazanan mobil uygulamalar

Piccoma, Ocak ayında dünyanın en çok kazanan ikinci mobil uygulaması oldu. Japonya merkezli bir uygulama olan ve Japonya'da kullanılan Piccoma, Ocak ayında yaklaşık 96 milyon dolar kazandı. Gelirin yüzde 100'ü Japonya'dan geldi. TikTok ve Piccoma'yı sırasıyla YouTube, Tinder, Tencent Video, Disney +, iQIYI, Line, Line Manga ve Google One izledi.