YouTube’un iOS Uygulaması Yeni Yılın İlk Güncellemesini Aldı

YouTube’un iOS Uygulaması Yeni Yılın İlk Güncellemesini Aldı

13 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Google, bu sabah iOS işletim sistemi için YouTube uygulamasını güncelledi. Google, Apple'ın yakın zamanda App Store gizlilik politikalarını değiştirmesinin ardından bu sabah ilk kez YouTube uygulamasını güncelledi.

Apple, App Store gizlilik politikalarını son aylarda güncellemişti. App Store'un güncellenmiş gizlilik politikaları, genel olarak kullanıcıların refahını destekledi. Güncellemenin bir sonucu, tüm uygulama geliştiricilerini etkiledi. Uygulamalarını iOS platformu için yayınlamak isteyen geliştiriciler artık uygulamalarının hangi kişisel verileri topladığını ve nasıl kullandıklarını App Store'a bildirmek zorunda.

App Store'da uygulamaları olan birçok geliştirici, bu durum için gerekli adımları atmış ve uygulamalarını App Store'un yeni gizlilik politikasına uygun hale getirmiştir. güncellenmiş. Ancak, bazı şirketler bu konuda çok yavaş davrandılar ve uygulamalarını hala güncellemediler. Bunlardan biri, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google. İOS için uygulamalarının çoğunu hâlâ güncellemeyen Google, bu sabah ilk adımlarından birini attı.

İOS için YouTube nihayet güncellendi:

Bu sabah saat 7.00'de Google, dünyanın en çok kullanılan video akış ve akış platformu olan YouTube uygulamasını güncelledi. Bu şekilde YouTube, App Store'un yeni gizlilik politikalarına uyarlandı. Burada ilginç olan, normalde bir veya iki haftada bir güncelleme alan YouTube uygulamasının 7 Aralık 2020'den bu yana ilk kez bir güncelleme almış olmasıdır. Ayrıca Google, halen dikkate alınabilecek uygulamalarını güncellememiştir. önemli. Google'ın hala App Store'da güncellemediği önemli uygulamalar arasında Google, Google Chrome, Gmail, Google Haritalar ve Google Meet bulunuyor. Bu haftanın başlarında, Gmail iOS uygulamasına yeni bir hesap eklemek isteyenler 'Güncel değil' uyarısı aldı. Bu, Gmail uygulamasının önümüzdeki günlerde güncellenebileceği anlamına gelir.