Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Mühendislerin Ürettiği Sürücüsüz Otobüsü Tanıttı [Video]

Dünyanın ilk seri üretimi seviye 4 sürücüsüz otobüsü Atak Elektrik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı törenle tanıtıldı. Erdoğan, kabine toplantısına gitmek için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden atak Elektrik otonom otobüsünü test etti.

Türkiye'nin ilk akıllı sürücüsüz otobüs saldırısı, bugün düzenlenen törenle Elektrikli ve sürücüsüz otobüste uzun süredir çalışma yaptı, Cumhurbaşkanı Erdoğan da düzenlenen sunuma katıldı.

2021 yılı başında yaklaşık 3 yıldır yoğun bir şekilde çalışan Atak Elektrik'in neredeyse hazır olduğu ve yakında tanıtılacağı açıklandı. 4. kademe otonom sürüş ile Türkiye'nin ilk sürücüsüz otobüsü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde test edildi.

Attack Electric, Türk mühendislerinin dünyada geliştirdiği bir politikaya imza attı

otobüsler, sadece Türkiye'de değil, dünyanın ilk seri üretim level 4 sürücüsüz otobüsünde. Elektrikli ve sürücüsüz otobüsler daha önce tasarlanmıştı, ancak 4. seviye otonom sürüş ve seri üretim otobüsü tanıtılmamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinden kabine toplantısına bu otobüsle gittiğini belirterek; “Türk mühendisleri tarafından geliştirilen dünyanın ilk seri üretim 4. seviye sürücüsüz elektrikli otobüsü Atak Elektrik ile kabine toplantımıza gidiyoruz.” Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Atak Elektrik'in testleri başarıyla geçmesinin ardından şunları söyledi; "Başkanımızın tanıttığı bu araç bir test aracı değil. Ön izleme aracı değil. Türk mühendisler tarafından geliştirilen dünyanın ilk seri üretilen, 4. seviye sürücüsüz elektrikli otobüsü seri üretim hattından satıldı."

Bunlara da Göz Atın

NASA’nın Türkiye’deki Yer Altı Suları Haritası, Kuraklık Tehdidinin Ne Kadar Ciddi Olduğunu Bir Kez Daha Gösterdi

NASA tarafından yayınlanan bir harita, barajlar sadece yeraltı sularının Türkiye'deki kuraklık tehdidi olduğunu göstermedi. Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir