11. nesil Core işlemci ailesi 2 nesilden oluşacak

11. nesil Core işlemci ailesi 2 nesilden oluşacak

22 Aralık 2020 0 Yazar: admin

Mavi ekibi yıllar sonra 11. nesil işlemci ailesi ile yeni mimariye geçiş yapacak. Kullanıcıların beklentilerine aykırı bir strateji yolda olabilir.

Ek bir not olarak, uzun zamandır Rocket Lake'in en üst seviyeye 8 çekirdek düşeceği haberi nedeniyle diğer Core sınıflarındaki çekirdek konfigürasyonları merak konusu oldu.

Tabloya göre Rocket Lake Core i9 / i7 seçenekleri aynı core / track'dir.Aynı miktarda L3 cache ve konfigürasyon ile birlikte gelir. Detaylı bilgi için beklememiz gerekecek. Her şey donanım tutkunlarının beklediği gibi olsa da firma, Core i3 ve daha uygun fiyatlı modellerini Comet Lake Refresh olarak adlandırarak Sky Lake mimarisini tercih etmeye devam edecek gibi görünüyor. Bu çözümlerde, Comet Lake'deki öncüllerine göre sadece frekans iyileştirmesi uygulanacaktır.

Çiplerin mimari kanadındaki farklılaşmaya ek olarak, Rocket Lake işlemcilerine Core i5-11400 serisinde 24 EU ünitesi ve diğerlerinde 32 EU ünitesi ile Xe mimarisi iGPU'lar eşlik edecek. Core i3 ve daha uygun fiyatlı işlemcilerde UHD 630 veya UHD610 modele göre konumlandırılmıştır. Son olarak, bir Twitter kullanıcısı ilginç bir detayı gün ışığına çıkardı. Core i7-11700 ve Core i5-11400 modellerinin base / boost frekans değerlerine göre, 2 Rocket Lake işlemcinin temel / boost frekansları, öncekilere göre 100 MHz'den 400 MHz'e düştü.

Cypress Cove'un iki basamaklı IPC artışı sayesinde Sonunda performansta bir artış olacak, ancak umarım cipsler mühendisliğin erken bir örneği olduğu için.