Apple Watch Series 6 tanıtıldı: Ruh sağlığınız artık Apple Watch’a emanet!

Apple Watch Series 6 tanıtıldı: Ruh sağlığınız artık Apple Watch’a emanet!

16 Eylül 2020 0 Yazar: admin

Akıllı saat pazarının lider ismi Apple, evrimi olarak düzenlediği Time Flies etkinliğinde yeni akıllı saati Apple Watch Series 6’yı duyurdu.

Koronavirüs salgını nedeniyle, yeni iPhone’lar & nbsp; & nbsp; & nbsp; Apple Watch Series 6, daha uygun fiyatlı Apple Watch SE modelini beraberinde getiriyor. & Nbsp; Ancak Apple Watch SE bu haberin konusu değil. Dilerseniz konuşmayı daha fazla uzatmayalım ve sizi Apple Watch Series 6 detayları ile baş başa bırakalım. Dalga algılama ve EKG gibi özellikleriyle çok ses getiren Apple Watch Series 4, Apple Watch Series 4’ten sonra beklenen etki Apple, Watch Series 6 modeliyle hem donanım hem de sağlık açısından önemli yeniliklere tanık oluyor.

Apple Watch Series 4 ve Series 5 ile aynı tasarımı paylaşan Apple Watch Series 6, alıştığımız 40 ve 44 mm kasa boyutu seçenekleriyle geliyor. Kasa malzemesi olarak altın, paslanmaz çelik, grafit paslanmaz çelik seçenekleriyle Apple Watch Series 6. Yeni koyu lacivert ve kırmızı rengi ile önceki modellerden sıyrılmayı başarıyor. Ayrıca yeni renk ve stillerde kayışları da beraberinde getiren akıllı saat, eski kayışlarla da geriye dönük uyumludur.

Apple Watch Series 6’nın 40 mm kasalı modeli 324 x 394 piksel boyutuna sahip. 1,1 inç genişlik sunan, büyük ekran boyutuna sahip olan 44 mm modeli, 368 x 448 piksel büyüklük sunan 1,5 inçlik bir modeldir. Geniş bir ekrana ev sahipliği yapıyor. 2,5 kat daha parlak olan Apple Watch Series 5’e göre her zaman parlak olan LTPO OLED panel üzerine kuruludur. Her iki ekran da maksimum 1000 nit parlaklık seviyesine ulaşabilir. Apple, saatin iç kısmında daha fazla yer kazanmak için Apple, Apple Watch Series 6 ile ilk Apple Watch’tan beri dahil ettiği Force Touch özelliğini tanıttı. & nbsp; Saat kadranlarının değiştirilmesine izin veren menü & uuml; y & uuml; Açı gibi ek seçenekleri güçlendirmek için kullanılan basınca duyarlı Force Touch özelliği, artık iPhone’lardaki Haptic Touch gibi uzun süre basıldığında ekrana alışacak. & nbsp;

Apple Watch Series 6, g & uuml; c & uuml; n & uuml; 64 bit çift çekirdekli işlemcili S6 iş parçacığından alır. Bu işlemci sayesinde önceki nesil Apple Watch’a göre% 20 daha fazla performans alan akıllı saat, bağlantı tarafında yapılan iyileştirmelerle daha yüksek Wi-Fi hızlarına ulaşabiliyor. & Nbsp;

Akıllı saatlerinde sunduğu yetersiz pil. Güvencesi ile eleştirilen Apple, yeni akıllı saat modeli ile pil kanadında büyük bir gelişme kaydetti. Bu nedenle Apple Watch Series 6, önceki nesil Apple Watch’a kıyasla iki saat daha uzun pil şarjı (18 saate kadar) vaat ediyor. Donanım tarafında yapılan bir diğer gelişme ise hoparlörün Apple Watch Series 5’e göre% 50 daha yüksek ses verebilmesidir. Uyku takibi ve kan oksijen seviyesi (SpO2) ölçülür. & nbsp; Apple Watch Series 6’nın sağlık açısından faydalarından biridir. Bu özelliklerin ayrıntılarına girmek gerekirse; & Nbsp; watchOS 7 yazılımı ile Apple Watch Series 3 ve daha yeni Apple Watch’a eklenen uyku izleme özelliği, Apple Watch Series 6’daki bazı özellikler özel duyulardır. Rler sayesinde daha gelişmiş işlevler sunabilir. Bu sayede uykuya daldığınız zamandan toplamda ne kadar uyuduğunuza, uyku aşamalarınızdan uyku kalitenize kadar detaylı uyku analizinizi ölçebilirsiniz.

Sağlık tarafındaki bir diğer önemli yenilik ise kan oksijen satürasyonunun ölçülmesidir. Başa çıkabilecek şekilde karşımıza çıkıyor. Bugün, yeni Apple Watch kandaki oksijen seviyesini ölçebiliyor ve oksijen seviyesi sağlıklı bir eşiğin altına düştüğünde kullanıcıyı uyarabiliyor. Buna ek olarak kullanıcıyı uyarmak da mümkündür. Sanal sınıflar, fitness dersleri ve çeşitli egzersiz programlarını içeren yeni Apple Fitness + abonelik hizmeti ile akıllı saat, fitness eğitmeni gibi animasyonlarla nasıl egzersiz yapmanız gerektiğini gösterebilir ve bu egzersizler sırasında yaktığınız kalorileri ölçebilir.

(Veriler alüminyum kasa modeline aittir.)

(Veriler alüminyum kasa modeline aittir.)

S6

64 bit çift çekirdekli işlemci S6

64 bit çift çekirdekli işlemci ile. 802.11b / g / n & nbsp; 5 GHz, Bluetooth 5.0, GPS / GNSS, ultra geniş bant (UWB), yerleşik pusula, eSIM (yalnızca mobil bağlantılı model için)