Apple’ın 20W USB-C şarj adaptörü sonunda Türkiye’de satışa sunuldu

Apple’ın 20W USB-C şarj adaptörü sonunda Türkiye’de satışa sunuldu

14 Aralık 2020 0 Yazar: admin

Apple'ın yeni politikası nedeniyle iPhone 12 modelleri ve yeni üretilen iPhone 11, iPhone Xr, iPhone SE kutuya şarj adaptörü dahil etmiyor. Kutudan yalnızca cihazın kendisi ve Lightning – USB-C kablosu çıkar. Apple, her evde şarj adaptörü olduğunu düşündüğü için şarj adaptörünü kutudan çıkararak çevreyi korumaya çalıştığını söylüyor. Ancak evlerimizdeki şarj adaptörlerinde USB-A bağlantı noktası bulunmaktadır. Çoğu evde USB-C şarj adaptörü yoktur. Bu nedenle yeni bir iPhone satın alanların yeni bir adaptör alması gerekiyor.

Apple'ın ürettiği adaptörü yeni adaptör olarak satın almak isteyenler hayal kırıklığına uğradı. İPhone 12s'nin piyasaya sürülmesiyle birlikte 18W USB-C güç adaptörü artık mevcut değil. 20W USB-C güç adaptörüyle değiştirildi. Ancak C-20W USB güç adaptörü Türkiye stoka giriyordu. Yeni bir şarj iPhone satın almak isteyenler, farklı markaların adaptörlerini satın almak zorunda kaldı.

Son olarak stok yenilenmiş 20W güç adaptörü ve USB-C Türkiye'de piyasaya sürüldü. Adaptörün fiyatı 199 TL. Bu adaptörü kullanarak iPhone 8 ve sonraki iPhone modellerini hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz. USB-C'li Lightning kablonuz yoksa kabloyu satın almak için 199 TL ödemeniz gerekecektir.