Beklenen iPadOS için Office güncellemesi yayınlandı

Beklenen iPadOS için Office güncellemesi yayınlandı

27 Ekim 2020 0 Yazar: admin

Microsoft, iPadOS için Office uygulamaları için uzun zamandır beklenen desteği sunan yeni güncellemesini yayınladı. Yeni yayınlanan güncelleme ile Microsoft Office uygulamaları, Apple tarafından desteklenen iPad aksesuarlarının kullanımına izin verecek.
Zoom Android uygulaması için yeni özellik!
İPadOS için Office uygulamaları için fare ve izleme dörtgeni desteği
Microsoft'un iPad kullanıcıları için Word, Excel ve PowerPoint uygulamaları Yeni yayınlanan güncelleme ile fare ve izleme paneli desteği kullanıcılara sunuldu. Bilindiği üzere Apple, bir süre önce iPad klavyesinde trackpad ve mouse ile kullanım desteği sunmaya başladı. Bu desteğin ardından çeşitli uygulamalar hem fare hem de izleme paneli için ek destek sunmaya başladı.

Bu noktada iPad kullanıcıları uzun süredir Microsoft'tan bu desteği sağlamasını istiyorlardı. Bu destekle ilgili Microsoft'tan bir açıklama yapıldı. Nitekim kısa bir süre önce iPadOS için Office uygulamalarına resmi olarak trackpad ve mouse desteği eklenmişti.

Yeni eklenen destek ile masaüstünde Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarının kullanımı ile iPad tarafındaki uygulama oldukça benzer hale geldi. Şimdilik, desteklenen iPad kullanıcıları yeni güncellemeye iPadOS App Store üzerinden erişebilecekler.