Bill Gates, Covid-19 aşısı oldu

Bill Gates, Covid-19 aşısı oldu

23 Ocak 2021 0 Yazar: admin

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Covid-19 aşısı yaptırdığını takipçilerine duyurdu. Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle birlikte en çok konuşulan isimlerden biri olan iş adamı, aşı paylaşımının yanı sıra olumlu mesajlar verdi.
Koronavirüs aşısının yan etkileri nelerdir?
Bill Gates bilim adamlarına teşekkür etti
Bir yıl önce sağlık, eğitim ve iklim değişikliği gibi olaylara daha fazla zaman ayırmak istediği için kurduğu Microsoft'tan istifa eden Bill Gates, ABD'nin Washington eyaletinde hayatına devam ediyor.

Dünyanın bir virüsle altüst olacağını belirten kurucu işadamı, koronavirüs aşısı ile ilgili komplo teorilerine maruz kaldı. isimlerden biriydi. Her halükarda kendini adadığı sosyal olaylarla ilgili çalışmalarına devam eden Gates, 65 yaşından yararlanarak Covid-19 aşısı yaptıranların arasına katıldı. Bill Gates, aşılama sırasında paylaştığı bir görsel eşliğinde şu mesajı iletti; "65 yaşında olmanın faydalarından biri de COVID-19 aşısına uygun olmam. İlk dozumu bu hafta aldım ve kendimi çok iyi hissediyorum. Tüm bilim insanlarına, deneme katılımcılarına, düzenleyicilere ve önde gelen sağlık uzmanlarına teşekkür ederim bizi bu noktaya getirdi. " Dedi

Bill Gates'in Covid-19 aşısı konusunda sıklıkla gündemde olan koronavirüs kapsamında aşılamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?