Braun markası 100 yılı geride bıraktı

Braun markası 100 yılı geride bıraktı

2 Mart 2021 0 Yazar: admin

1921 yılında ticari hayatına başlayan Braun markası 100 yılı geride bırakmıştır. Dayanıklı ve kaliteli ürünleriyle milyonlarca hanenin misafiri olan Braun, yüzüncü yılında özel ürünlerle karşımıza çıkıyor.

1921 yılında Frankfurt'ta Max Braun tarafından kurulan Braun, kayış konektörlerini ilk üreten şirkettir. 1930'larda erkeklerin yüzlerini tıraş etmek için su ve köpük yerine elektrikli makine kullanmayı tercih eden Braun, çok yeni elektrikli tıraş bıçağı teknolojisiyle ilgilenmeye başladı. Ancak, Birinci Dünya Savaşı planlarını 1950'ye erteledi. Savaş sonrası Braun yeniden yapılanmaya başladı ve 1950'de ilk kuru folyo tıraş makinesi olan S50'yi piyasaya sürdü. Bu iki ürün Braun'un mevcut ürün kategorilerinin temellerini attı.

1988'de Braun, Fransız şirketi Silk-épil'i satın aldı ve bugün şirketin ana ve büyümeyi teşvik eden segmentlerinden biri olan ilk epilatörü Silk-epil EE1'i piyasaya sürdü. Kısa sürede Braun, kadın güzellik ve kişisel bakım ürünleri arasında lider bir dünya markası haline geldi.

Satın aldığınız anda aynı performansı yıllarca kullanmanızı sağlayan Braun ürünleri, yıllardır "az ama daha iyi" yaklaşımı ile ürünün en temel ürünü olmuştur. ve temel yönlerine odaklanılarak tasarlanmıştır.