Doktoru Boğazından Jiletle Yaralayan Saldırgana 20 Yıl Hapis

Doktoru Boğazından Jiletle Yaralayan Saldırgana 20 Yıl Hapis

23 Eylül 2020 0 Yazar: admin

Karşıyaka İlçesi'nde bir kadının cüzdanını gasp etmeye teşebbüs ettikten sonra yakalanan Kaynak tutuklandı. İddianamede savcı, zanlının olay anında kamu görevlisi olan müşteki hakkındaki eyleminin cinayet teşebbüsü olarak değerlendirilmesi gerektiğine işaret ederek sanığın 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi. . heyet, sanığın "kamu görevi nedeniyle kişiyi öldürmeye teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, olayın teşebbüs aşamasında kalması nedeniyle 20 yıl hapis cezasına çarptırılmasına, ceza indirimi ve sanığın tutukluluğunun devam etmesi. Kararın beklendiği gibi geldiğini belirten Mithat Kara, "Cezanın en üst sınırda verilmesi ve indirim sebeplerinin uygulanmaması bizleri sevindirdi. Son yıllarda alınan en önemli kararlardan biriydi. aynı zamanda sevindirici olduğunu düşünüyorum. Sağlıkta şiddetin sona ermesini istiyoruz. ”Elbette sevindirici. Sağlıkta şiddetin sona ermesi için bu cezaların artmaya devam etmesi gerekiyor. Karşı tarafın taleplerinin kabul edilmemesi ve indirim uygulanmaması da çok önemliydi. Son zamanlarda sağlıkta şiddetin artması nedeniyle bu kararın daha önemli olduğunu düşünüyorum. "

Bayram Kaynak, 16 Ekim 2019'da İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde asistan doktor Kadir Songür'ü jiletle boğazından yaraladı.

Songür'ün eşi ise Çisel Songür'ün yazdığı Hekimlerin huzur içinde çalışmasını ve sağlıktaki şiddete son vermesini isteyerek, "Bu travma ve stresin herhangi bir cezaya eşdeğer olmadığını düşünsem de su serpildik. Umarım bugünkü kararın bir emsali vardır. "

Sanık avukatı, müvekkilinin lehine hükümlerin uygulanmasını ve Kaynak'ın serbest bırakılmasını talep etti. Pişmanlık göstermediğini ve cezanın üst sınırdan verilmesi gerektiğini söyledi. Başka söyleyecek sözüm yok. "Yıl hapis cezasına çarptırıldı, ceza indirimi uygulanmadı.

İzmir Vekili Mithat Land, mahkemenin Türkiye'deki tüm sağlık çalışanlarını beklediği kararını, "Bu olay tüm sağlık çalışanlarını ilgilendiriyor. Vereceğiniz karar sağlık çalışanlarının kalbini serinletecek ve üzerlerine su serpecektir." Sanık Bayram Kaynak duruşmaya Ses ve Görüntü Bilgi Sistemi (SEGBİS) üzerinden katılırken, duruşmaya yardımcı doktor Songür gelmezken, duruşmada ailesi, İzmir Tabip Odası avukatı Mithat Kara ve parti avukatları hazır bulundu.