EA Play Steam Türkiye’ye geldiği gibi fiyat artırdı

EA Play Steam Türkiye’ye geldiği gibi fiyat artırdı

13 Eylül 2020 0 Yazar: admin

EA Play’in Steam sürümü, Türkiye’de hizmete girer girmez fiyatlarında değişikliklere gitti; 65 TL olan yıllık ücret 169 TL’ye çıktı.

Bu bağlamda Game Pass daha uygun bir alternatif olabilir.

EA Play’in fiyat değişikliğinden bahsetmeden önce bu platformun ne işe yaradığını açıklayalım. Spotify ve Apple Music gibi müzik platformları sayesinde müzik dinleme alışkanlıklarımız değişirken, müziği parça başına satın almak yerine aylık ücret ödeyerek kullanmaya başladık. EA Play’de aslında bu durumun oyun tarafına uyarlandığını söyleyebiliriz.

EA Play, oyuncuların her ay abonelik ücretini ödeyerek EA Play’deki tüm oyunları oynamasına olanak tanır. Ancak hizmetin fiyatındaki artış Türkiye’de hizmete girdi. EA Play aylık abonelik 29 TL yıllık abonelik 169 TL’dir.

EA Play’in Rusya’da Türkiye’ye göre fiyat değişimleri Arjantin, Hindistan gibi ülkelerde de fiyatın belirlenmesinin Steamer’ın tavsiyesi doğrultusunda belirlendiğini ifade eden yükselen fiyatlar ile EA Play artık iyi bir alternatif değil. oyuncular. Steam versiyonunun da Origin versiyonuna göre oldukça sınırlı olduğu ve çok fazla oyun bulunmadığı unutulmamalıdır.