Ekranı uzayan telefon OPPO X 2021 tanıtıldı

Ekranı uzayan telefon OPPO X 2021 tanıtıldı

18 Kasım 2020 0 Yazar: admin

Oppo, Inno Day 2020 etkinliğinde tanıttı ve Oppo X 2021 konsept telefonu, ekranı AR gözlüklerle genişleten bir ekran içi selfie kamerası ile gösterdi. Konsept tasarım olarak karşımıza çıkan OPPO, sunduğu katlanabilir telefon ile oldukça iddialı.
Oppo AR Gözlük 2 tanıtıldı! İşte özellikler
Genişletilmiş ekranlı OPPO X 2021 konsept telefon tanıtıldı
OPPO Ar-Ge'nin esnek ekran alanındaki en yeni başarısı olan OPPO X 2021, kullanıcılara daha doğal bir interaktif deneyim sunuyor. Bu konsept cihaz, OPPO'nun sahip olduğu üç benzersiz teknolojiyi kullanır; örneğin Roll Engine güç aktarma sistemi, bölümler arasında boşluk olmadan ekranı destekleyen ikisi bir arada plaka ve Warp Track yüksek mukavemetli ekran katmanı (0,1 mm). En küçük boyutlarda 6,7 inç (17,01 cm) ve en büyük boyutlarda 7,4 inç (17,89 cm) genişletilebilen bir OLED ekrana olanak tanır. Böylece kullanıcılar ekran boyutunu kendi ihtiyaçlarına göre ayarlayabilirler.

https://www.youtube.com/watch?v=RwlC1TdgKck & amp; özellik = emb_title

Güç aktarım sistemi, cihazı eşit şekilde açmak için sabit bir kuvvet oluşturur ve işlem sırasında ekranın zarar görmesini engeller. Görmesini engelleyen iki motordan oluşur. Ayrıca, yalnızca iki duruma sahip (katlanmış ve açılmış) katlanabilir akıllı telefonların aksine ekranı istediğiniz kadar açma özgürlüğü sunar.

Bu yuvarlanma mekanizmasına rağmen cihaz üzerindeki ekran herhangi bir bükülme veya görünür katlama bölümüne sahip değildir. Bunu başarmak için OPPO mühendisleri, ekran tarafında 6.8 mm eğimli kaydırıcıya sahip bir yatak tasarladı.

OPPO X 2021'deki döndürülebilir ekran, geleneksel ekranlar kadar sert olmadığından, OPPO ayrıca ekranı her iki taraftan içeriden destekleyen yenilikçi bir desteğe de sahiptir. 2'si 1 arada plaka ekran destek teknolojisi tasarlandı.

Ekteki resimde de görebileceğiniz gibi bu plaka, ekranı etkin bir şekilde destekleyen tarak benzeri bir yapıya sahiptir. Cihaz kapatıldığında plakalar ekranı desteklemek için tek bir yüzey oluşturur. Cihaz açıldığında plakalardan biri, herhangi bir boşluk bırakmadan ekranı desteklemek için dışarı kayar. Bu mekanizma, ekranı açıldığında bile düzgün tutabilir.

OPPO, kaydırma mekanizmasını arkadan korumak için, bir dış sabit çerçeve ve içeride bir sürgülü çerçeveden oluşan dinamik bir çerçeve geliştirdi. Ekran açıldığında, iç kısmı daha iyi korumak için sürgülü çerçeve ve arka pil kapağı arka panelden çıkar.

https://www.youtube.com/watch?v=8AHj9-2gOIY & amp; özellik = emb_title

OPPO X 2021'de yer almaktadır Yukarıda bahsedilen teknolojiler konsept akıllı telefonun geliştirme süreci için yalnızca yüzeysel bilgiler sağlar. OPPO, katlanabilir telefonun geliştirilmesi sırasında 122 patent başvurusu yaptığını duyurdu.