Facebook, Oculus Quest 2’yi Duyurdu

Facebook, Oculus Quest 2’yi Duyurdu

19 Eylül 2020 0 Yazar: admin

13 Ekim'den itibaren yurtdışında satışa sunulacak Oculus Quest 2 için ön sipariş süreci başladı.

Ayrıca Quest 2 sahiplerinin, PC VR oyunlarını oynamak için kulaklıklarını VR hazır bir masaüstüne takmalarına olanak tanıyan Bağlantı desteği de vardır. Oculus Quest 2 kablosuz sanal gerçeklik başlığını duyurdu. Selefine göre birçok yönden geliştirilmiş ürün, daha yüksek çözünürlüklü ekran, daha iyi pil ömrü, yeni ve geliştirilmiş kontroller ve daha fazlasını 299 $ fiyatla sunuyor.

Quest 2, ekran artık LCD iken göz başına 1830 x 1920 piksel çözünürlük sunuyor. Yenileme hızı başlangıçta 72 Hz olacak ancak daha sonraki bir güncelleme ile 90 Hz olacağı belirtiliyor. İçten dışa izleme, daha önce olduğu gibi kulaklığın ön tarafındaki dört kamerayı kullanır.

Oculus Quest 2 kablosuz sanal gerçeklik başlığı, fiyatı ve özellikleri ile dikkat çekiyor.

Oculus Quest 2 Özellikleri

Qualcomm Snapdragon XR2 tabanlı kulaklık, 6 GB RAM kullanır. Bu arada, 299 dolarlık model 64 GB dahili depolamaya sahip olurken, 399 dolarlık model 256 GB dahili depolama sunacak. Facebook'a göre, başlık orijinalinden yaklaşık yüzde 10 daha hafif. Ayrıca optik ayarlamalar içerecek ve daha rahat olmayı vaat eden yeni bir kumaş kafa bandı kullanacak. Yeni beyaz dokunmatik kontrolörler, daha iyi izleme ve iyileştirilmiş kuvvet geri bildirimi için optimize edilmiş haptiklere sahip olacak.