Huawei Mate X2 tasarımı belli oldu

Huawei Mate X2 tasarımı belli oldu

28 Eylül 2020 0 Yazar: admin

Katlanabilir olarak geliştirilen Huawei Mate X2 tasarımı, patent görüntülerine göre ortaya çıktı. Sızdırılan patent görselleri baz alınarak hazırlanan tasarım görselleri, modelin nasıl görüneceğine dair bilgiler verdi. Bilindiği üzere katlanabilir olarak piyasaya sunulan Huawei Mate Xs modeli 29.999 TL fiyat etiketine sahipti. Bu fiyat nedeniyle model uzun süredir tartışıldı. Yeni modelin de katlanabilir telefon modelleri arasında gündemde olması bekleniyor. Bunun için firma tasarımında dikkat çekici detaylara yer vermiş. Şirket adı ambargo ve yasaklarla anılmasına rağmen çalışmalarına devam ediyor.
Huawei P Smart 2021 piyasaya sürüldü! İşte özellikler
Huawei Mate X2 tasarımı
Bilindiği gibi Mate Xs modelinde katlama dışa doğru yapılıyordu. Birçok modelden farklılık gösteren bu tasarım, bazı kullanıcıların beğenisini kazanmadı. Firma yeni modeli ile katlamayı içe doğru yapmaya karar verdi. Patent görsellerini yayınlayan LetsGoDigital, tasarımın doğruluğu onaylandıktan sonra render çalışmasını da gerçekleştirdi. Huawei Mate X2 tasarımının patenti aşağıdaki gibiydi. Patentte modelin açık haliyle bir tablet kadar büyük olduğu, katlandığında ise normal bir akıllı telefon genişliğinde olduğu görülüyor. Ancak ön kameranın sol üstte olduğu ve arkada beş kamera düzeneğinin bulunduğu görülüyor.

Sunulan görüntülerde modelin geleneksel bir Huawei modeli gibi olduğu görülüyor. 2021 yılının ilk aylarında tanıtılması beklenen modelin teknik özellikleri hakkında bir bilgi bulunmuyor. Ancak Mate Xs modelinde Kirin 990 işlemci, 8 GB RAM ve 512 GB depolama alanı bulunuyordu.