Netflix’in Tartışma Yaratacak Yeni Türk Dizisi Bir Başkadır’ın İlk Fragmanı Yayınlandı

Netflix’in Tartışma Yaratacak Yeni Türk Dizisi Bir Başkadır’ın İlk Fragmanı Yayınlandı

4 Kasım 2020 0 Yazar: admin

Yönetmen ve Senarist Berk Oya da masum Türkiye sayısıyla aynı çizgiyi aşan kaliteli inşaat olduğunu kanıtlamıştı. Yeni dizisi, dev oyuncu kadrosu ve alışık olmadığımız hikayeden ipuçları içeren fragmanı ile Bir Farklı.

Netflix'in geçtiğimiz ay duyurduğu yeni orijinal Türk dizi ve filmleri arasında en çok merak edileni Berkun Oya'nın yazıp yönettiği Bir Başkardı dizisi oldu. Türkiye'deki farklı şehirler dizisi, farklı kültürlere ve hikayelere sahip insanlarla nasıl tanıştıklarını açıklayacak. Yolların kesiştiği noktada odaklanılacak konu sosyal tabuların bireyler üzerindeki etkileri olacak gibi görünüyor. Global bir çizgi üzerine kurulu olduğu anlaşılan dizinin oyuncu kadrosu yerli diziler gibi değil. Kuzey Güney ile adını duyuran Öykü Karayel ise Meryem, Behzat Ç. Vatanım Sensin ile tanınan Fatih Artman'ı Yasin rolünde izleyeceğiz ama isimler bunlarla da sınırlı değil. Tülin Özen [Gülbin] Derya Karadaş [Gülan] Bige Önal [Hayrunnisa] Settar Tanrıöğen [Ali Sadi Hoca] Alican Yücesoy [Sinan] Nesrin Cavadzade [Melisa] Öner Erkan [Rezan] Gökhan Yıkılkan [Hilmi]

Krek filminin yapımcı koltuğunda Ali Farkhonde ve Nisan Ceren Göçen kendi adlarıyla yer alıyor. Berkun Oya, Masum dizisinde olduğu gibi Bir Başkdür'ün yapımında da yönetmen ve yazar olarak rol alıyor. Masum kalitesi, Berkun Oya'nın adı, oyuncu kadrosu, iyi bir hikaye ve Netflix kombinasyonu düşünüldüğünde dizi ile ilgili beklentileri artırıyor.

Netflix Başka Bir Şeydir fragmanı:

Ancak Anadolu'da büyüyen, yerel kültürü benimseyen ve buna göre hayatını sürdüren Meryem karakteri (Öykü Karayel) görünüşe göre farklı kültür ve alışkanlıklara sahip insanlarla tanışır. İşte Meryem karakterlerinin yaşayacağı şey dizi yayınlandıktan sonra ülkede gündem oluşturabilir. Yine de senaryoların ve diyalogların gerçekçi bir şekilde ele alındığını varsayarsak, Bir Farklıdır dizisi bugün birçok insanın yaşadığı modernleşme ve kültürel şoku merkezine koyuyor gibi görünüyor.